“Dinamo” fani atgriezušies mājās

Lai arī bez gaidītās uzvaras, tomēr tīri apmierināti ar braucienu kopumā Latvijā atgriezušies tie “Dinamo Rīga” fani, kas mūsējos atbalstīja Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā. Kopumā tur letiņu nebija pārlieku daudz – mazāk kā 100. Krietni mazāk, nekā iepriekšējā izbraukuma spēlē. Arī atpakaļceļš mūsējiem bija bez liekas aizķeršanās.

{vsig}minska2{/vsig}

 

 

Šoreiz daudz labāka attieksme bijusi no specvienības vīriem un miličiem, kas apsargāja fanus (vai drīzāk uzmanīja) vecajā sporta pilī, kur norisinājās spēle. Proti, iepriekšējā reizē letiņiem tika stingru piekodināts pat nelamāties, un, lai izkontrolētu mūsējos, tika lietotas pat videokameras. Tad šoreiz mūsējie gan tika ielenkti, tačunekādu pārlieko aizrādījumu nebija. Viens no specvienības paskaidroja, ka iepriekš Misnkā ālējušies hokeja fani no Maskavas, tādēļ šādi tādi drošības pasākumi gan esot. Mūsējie spēles pārtraukumos tika palaisti vestibilā ārā pa citām durvīm, taču foajē gan rīdiznieki, gan minskieši draudzīgi satikās. Tāpat arī pēc spēles – no sākuma arēnu atstāja minskieši, bet mūsējie ārā tika tikai pēc tam.

Ja runā par pašu pilsētu, tad tie, kas turp devās pirmo reizi, bija nedaudz vīlušies. Padomju gars saglabājies tikai veikalos “GUM” un “CUM”, kā arī nedaudz “nostaļģiju” uzdzina padomju laiku būves un daži uz tām peistriprināti uzsaucieni darbaļaudīm. Bet kopumā Minska ir gluži eiropeiska pilsēta – sakopta, tīra, moderna. Kā reiz šur tur Rīgā pasomju laiku atblāzma atrodama vairāk… Un tie, kas cerēja ieraudzīt ieziemiešus vatņikos un bvaļinkos, uz ielas dzerot šņabi no pudeles kakliņa, neko tādu tur neieraudzīja.

Bet visvairāk jau tomēr Minsku dara pievilcīgu cenas – jau minētais lētais šņabis un cigaretes. Starp citu, paciņa bezfiltra “Astras” (atceraties vēl tādu?) tur maksā ap 10 santīmiem, ja pārrēķina mūsu naudā. Arī pārtika gana lēta, un sabiedriskā ēdināšana par iepriecinošām cenām. Katrā ziņā baidīties no Baltkrievijas nevajag. Ja ir vēlme doties atbalstīt mūsējos Minskā, tas arī jādara!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *