Latviju iepazīstina ar lakrosu

 Cilvēki, kas interesējas par hokeju, ne tikai sēžot pie televizoru ekrāniem, pilnīgi noteikti zina, ka šis ātrākais komandu sporta veids ir dzimis pirms vairāk nekā 100 gadiem Kanādā. Bet naivi būtu iedomāties, ka kanādieši vienkārši iznāca uz ledus un pats no sevis piedzima jauns sporta veids. Nudien, nē, jo, kā izrādās, arī hokejam ir savs priekštecis. Lakross. Un svētdien, 28. februārī, visiem interesentiem bija iespējas iepazīties ar šo sporta veidu tuvāk Olimpiskajā centrā. Starp citu interesentu netrūka.

 Lakross, gluži tāpat kā hokejs, ir dzimis Kanādā. Tiesa gan, krietni senāk – izrādās, pirms vēl Kristofers Kolumbs bija atklājis jauno kontinentu, indiāņi pilnā sparā jau spēlējuši šo spēli. Droši vien ne gluži tādā ekipējumā, kādā šobrīd redzami lakrosa spēlētāji, taču gan jau šīs cīņas arī tad, tālajā XII gadsimtā ir bijušas gana ātras un sāpīgas.

 

Pēc definīcijas lakross ir komandu spēle, ko spēlē ar speciālām nūjām (dažs labs tās varētu salīdzināt ar tauriņu ķeramajiem tīkliem) un bumbiņu. Spēles mērķis: piespēlējot bumbiņu pa gaisu, raidīt to vārtos. Lakrosu spēlē gan āra laukumos, gan sporta zālēs, un tā ir ātrākā komandas spēle uz divām kājām (“Fastest game on two feet”). Bet, ja kāds domā, ka lakross ir tikai tāda tauriņu dzenāšana pa laukumu un džentlmeniska tupēšana uz viena ceļa, tad jāgrauj šis stereotips, sakot, ka tā ir viena no traumatiskākajām spēlēm, un ne vienmēr bruņas, kurās ekipēts spēlētājs izskatās drīzāk pēc zvaigžņu karu bruņinieka, glābj no ievainojumiem.

 


Starp citu, šī spēle kļūst aizvien populārāka arī Latvijā, ne tikai tālajā Kanādā un ASV. Pašā vasaras vidū – no 15. līdz 24. jūlijam – Lielbritānijā, Mančestrā norisināsies Pasaules čempionāts lakrosā. Latvijai šis būs jau otrais pasaules čempionāts – 2006. gadā Latvija ierindojās 14. vietā. Šogad Latvijas izlases mērķi ir pacīnīties par iekļūšanu desmitniekā, un tas nav nesasniedzams mērķis.

Lakrosa Pasaules čempionāta dalībvalstis:

 

Argentīna, Australija, Austrija, Bermuda, Kanāda, Čehija, Dānija, Anglija, Somija, Francija, Vācija, Honk Konga, Īrija, Irokēzu cilšu izlase, Itālija, Japāna, Latvija, Meksika, Nīderlande, Jaunzēlande, Norvēģija, Polija, Skotija, Slovākija, Dienvidkoreja, Spānija, Zviedrija, Šveice, ASV, Velsa.

 

 

Mančestra atrodas pašā Lielbritānijas vidienē. Tā nudien ir lieliska iespēja apvienot lakrosa čempionātu ar Anglijas, Skotijas un Velsas apskati. Turpat netālu “Beatles” dzimtās vietas Liverpūlē, Snovdonijas nacionālā parka varenums Velsā, Šekspīra dzimtene, pilis un cietokšņi Anglijā, vēsturiskā un kosmopolītiskā Londona un kalniešu spēļu apmeklējums Skotijā.

Travel Art meitenes izstrādās tieši Tev piemērotu apskates programmu, atkarībā no vēlmēm, iespējām, transporta un laika.

Būs arī organizēts grupas brauciens! Ceļojums ar autobusu uz lakrosa čempionātu un Lielbritānijas ievērojamāko vietu apskati. Vairāk informācijas – tiklīdz zināsim Latvijas izlases spēļu laikus. Seko līdz – www.travelart.lv un www.llf.lv

 

Atbalstīsim mūsējos!

– Čempionāta biļešu cenas – 6-20 lati par spēli

– Aviobiļetes Rīga – Mančestra – Rīga – sākot no 70 latiem

– Aviobiļetes Rīga – Londona – Rīga – sākot no 60 latiem.

– Piemeklēsim arī vislabākās naktsmītnes katra maciņa biezumam! Viesnīcu cenas Mančestrā, sākot no 10 Ls/ persona / nakts. Vairāk informācijas par braucienu, zvanot Inesei (Travel Art) 26460906, vai rakstot e-pastu inese.krumina@travelart.lv.

 

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *