Par “Dinamo Rīga” fano arī ārzemēs

 

Sveiciens visiem no Īrijas! Kāpēc esmu šeit? Taču jau hokeja dēļ, jo arī no Zaļas salas uz Manheimu dosies itin prāvs pulciņš Latvijas izlases atbalstītāju. Galu galā viņiem jau nav iespēju tikt uz katru “Dinamo Rīga” mājas spēli, bet hokejs ir kā slimība.

 

 

Taču šoreiz stāsts drīzāk par to, ka pagājušajā nedēļā, kad puse Latvijas elpu aizturējusi skatījās gan klātienē, gan pie TV ekrāniem “Dinamo Rīga” cīņas pret Sanktpēterburgas SKA, ari Īrijā interese par spēlēm bija ārkārtīgi liela. “Nu, redz, kā mūsējie labi sitas!” satiekot jebkuru latvieti Zaļajā salā, šis bija uzreiz otrais teikums pēc apsveicināšanās. Protams, negribu teikt, ka satiku pilnīgi visus latviešus, un visi ir kā apsēsti ar hokeju, taču šī kaite arī pavasarīgajā sala ir labi jūtama.

Atšķirībā no Latvijas, Īrijā hokeju noķert pa televizoru ir gandrīz nereāli. Reti kuram satelīts uztver kādu signālu no krievu TV programmām, bet latviešu kanāli – tas jau aizmirsts, lai gan pirms trim gadiem teju vai katrā letiņa mājā bija VIASAT, bet, novirzot satelītu, signālus vairs nav iespējams noķert. Tagad populārākais veids kā sekot līdzi “Dinamo” spēlēm, ir internets. Taisnības labad jāsaka, ka Latvija interneta jomā ir vismaz soli priekšā Īrijā, taču tie laimīgie, kuriem tīmekļa ātrums ir labs, lec gaisā pie katra gola, sēžot pie datora. Bet tie kuriem TV neķer pareizās programmas un internets nevelk, nākas samierināties ar opciju “zvans draugam”, jebšu sagaidīt no kāda cita hokeja mīļa ik pa dažām minūtem īsziņas un komentārus pēc katriem vārtiem vai nepamatota noraidījuma. Izbaudīju to arī es – padies visiem, kuri mani informēja par spēļu gaitu! Domājams, arī 19. martā, kad gaidāma nākamā spēle, arī Īrijā hokeja kaislības un līdzi jušanas prieks sitīs augstu vilni!

Foto: www.baltic-ireland.ie

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *