Hokeja čempionāta organizatori met izaicinājumu futbolam

Šā gada Pasaules čempionāts hokejā, kas risināsies Vācijā, būtībā ir “iespiests” starp diviem ļoti nozīmīgiem sporta pasākumiem – Olimpiskajām spēlēm Vankūverā un Futbola čempionātu Dienvidāfrikas republikā. Taču vācieši ir gatavi mest izaicinājumu un cer, ka šā gada hokeja čempionāts būs ļoti labi apmeklēts un iekļūs Ginesa rekordu grāmatā.

 

 

“Mēs vēlamies pierādīt, ka hokejs Vācijā var būt tikpat populārs, cik futbols,” šodien, tieši mēnesi pirms čempionāta sākuma, paziņoja 2010.gada Pasaules hokeja čempionāta ģenerālsekretārs Francs Raindls no Vācijas. Viņš un čempionāta Komunikācijas departamenta vadītājs Henners Zigfelds ir ieradušies Rīgā, lai prezentētu čempionātu. Kā norādīja organizatori, Latvijas hokeja līdzjutēji ir labi pazīstami, un Vācijā fanus atceras jau kopš 2001. gada čempionāta, kad mūsējie praktiski bija okupējuši Ķelni.

Taču, protam, lielu interesi čempionāta organizatori cer piesaistīt ne tikai ar Latvijas faniem. Pats nozīmīgākais notikums būs atklāšanas spēle (Vācija: ASV) Gelzenkirhenes “Schalke04” stadionā “Veltins”. Ka šodien pavēstīja Raindls, jau šobrīd ir izpārdotas visas 76 152 biļetes uz čempionāta atklāšanas spēli. Te nu gan vietā piebilst, ka uz šo spēli ir tomēr iespējams iegādāties biļetes par 49 eiro tūrisma aģentūrā “Travel Art”.

Bet, atgriežoties uz atklāšanas pasākumu, tas solās būt varens. Lai piemērotu stadionu hokeja vajadzībām, būs nepieciešamas astoņas dienas un 550 tonnas nepieciešamo izejmateriālu. Piedevām atbalstu sniedza arī “Schalke 04” klubs, kas piekrita savu sezonas pēdējo čempionāta spēli aizvadīt izbraukumā. Palīdzīgu roku sniegs arī speciālisti no Austrijas un Šveices.

Raindls teic, ka pašlaik čempionāta organizēšana norit pēc plāna un jau izpārdoti aptuveni 340 000 biļešu, kas šobrīd nedaudz pārspēj čempionāta rīkotāju iecerēto. Uz Latvijas izlases pirmo spēli vēl iespējams iegādāties aptuveni 4150 biļešu, uz spēli ar Kanādu – 5430, bet uz spēli ar Itāliju – 5850 biļešu. Tiesa gan, apskatot interneta vietni, kur iespējams iegādāties biļetes, redzams, ka lētās stāvvietas par 19 eiro, vairs nav palikušas. Ja vēlaties biļetes rezervēt internetā, tad ir pēdējais brīdis to darīt, jo ceļu uz Latviju biļešu paciņa mēro 3-4 nedēļas. Intensīvā biļešu pirkšana nozīmē vien to, ka vidēji katru spēli klātienē vēros ap 10 tūktošiem skatītāju (ņemot vērā, ka vēl ir mēnesis laika līdz čempionātam ir pamats ticēt tik pozitivām prognozēm), un liela daļa būs atbalstītāji no Latvijas.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *