08.oktobra spēles stadions – Olympiacos mājvieta

 

Pēc divu gadu pārtraukuma Grieķijas futbola izlase atkal nolēmusi savas mājas spēles aizvadīt Georgiosa Karaiskakisa stadionā Pirejā, kuru par savām mājām dēvē futbola klubs Olympiacos. Tātad, lai pakaitinātu vietējos līdzjutējus, katrā izdevīgā brīdī jāpaslavina Panathinaikos, taču par sekām neatbildam…

Stadiona nosaukumam, protams, nav nekāda sakara ar kādu kaķi – tas nodēvēts par godu Grieķijas nacionālajam varonim, ģenerālim, kurš 1921. gadā, kad grieķi karoja ar turkiem, krita netālu no Pirejas. Līdz 1964. gadam stadions gan tika dēvēts par Velodromu – 1896. gadā tajā patiešām notika Atēnu olimpisko spēļu sacensības riteņbraukšanā. Bet pirms 2004. gada Atēnu olimpiādes, stadions tika pilnībā nojaukts un, kā tas pienākas, uzbūvēts ziemeļu-dienvidu virzienā, tajā notika arī olimpisko spēļu futbola turnīra mači.

Pašlaik stadionā, kas ir viena no tām 13 kontinenta arēnām, kur varētu rīkot Čempionu līgas finālmačus, ir vietas 32 130 skatītājiem. Agrāk to bija vairāk un stadiona rekords tika uzstādīts 1965. gadā, kad uz Olympiacos un Atēnu AEK spēli sapulcējas 42 415 līdzjutēju. Stadiona vēsturē ierakstīta arī kāda melnā lappuse – 1981. gada 8. februārī šo pašu komandu spēles laikā pie septītās ieejas izcēlās drūzma, kurā gāja bojā 21 vietējās komandas līdzjutējs. Par šo traģēdiju tagad atgādina gan piemineklis, kas atrodas stadiona austrumu pusē, gan vairāki melnā krāsā nokrāsoti sēdekļi blakus 7. ieejai. Starp citu, stadionā ir 34 ieejas, taču numerācija sniedzas līdz pat skaitlim 35. Turklāt no apgrozījuma ir izņemta nevis traģiskā septītā, bet gan a priori nelaimīgā trīspadsmitā ieeja.

Stadionā ir 40 VIP ložas, kurās ir vieta 472 cilvēkiem, preses konferenču zāle 130 cilvēkiem, tribīnēs mediju pārstāvjiem atvēlētas 200 vietas. Ja ir laiks, noteikti vajag izmantot gadījumu un apmeklēt Olympiacos muzeju un atribūtikas veikalu, bet pagaidām paraugieties, kādos apstākļos mūsējiem būs jāspēlē: http://stadia.gr/karaiskaki/karaiskaki.html.

 

{jcomments on}

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *