Biļetes uz PČ hokejā! Pirkt tagad vai nogaidīt?

 

No šodienas, 27.septembra 12.00 pēc Latvijas laika tirdzniecībā pieejamas biļetes uz 2011. gada Pasaules čempionātu hokejā Slovākijā. Sākotnēji nopērkamas tikai tā saucamās pilsētu un grupu paketes.

Varat iegādāties:

2.kategorijas pilsētas paketi uz visām 32 hokeja spēlēm Bratislavā par 1256EUR vai 24 spēlēm Košicē par  493EUR. Savukārt D apakšgrupas, kurā spēlē Latvijas valstsvienība, pakete maksā: 273EUR (1.kategorija) vai 201EUR (2.kategorija). Šajā paketē ietilpst trīs Latvijas izlases spēles un trīs pārējās spēles mūsu apakšgrupā.

Biļetes uz atsevišķām spēlēm tirdzniecībā parādīsies tikai nākoša gada februārī!

Tad nu svarīgākais jautājums patreiz ir – ja esat 100% pārliecināts, ka uz čempionātu dosieties, pirkt biļetes tūlīt un tagad, vai nogaidīt līdz februārim, kad varēs iegādāties biļetes tikai uz Latvijas spēlēm?

Analizēsim vairākus faktorus

a) Arēnas ietilpība. Tirdzniecībā uz katru spēli būšot tikai ap 7500 biļetes. Maz.

b) Mūsu apakšgrupā bez Dānijas un Somijas spēlē arī čehi, kuru robeža no Bratislavas atrodas nieka 80km attālumā.

No otras puses – ne somi, ne čehi parasti uz  priekšsacīkstēm nebrauc milzīgos baros. Tie čehi, kas kāda iemesla dēļ netiek, vai arī nevar iegādāties biļetes uz astotdaļfināliem, iespējams niecīgā attāluma dēļ dosies uz Bratislavu arī uz priekšsacīkstēm. Un tomēr, vai viņi būs gatavi jau tūlīt un tagad iegādāties dārgās grupu paketes – ļoti šaubos. Arī čehi, visticamāk, gaidīs februāri, kad biļetes pārdos uz atsevišķām spēlēm. Dānijas izlases līdzjutēji parasti lielos skaitos uz čempionātu nedodas, taču pēc 2010.gada lieliskās valstsvienības spēles, par nacionālo hokeju interese ir ļoti augusi. Nerunāsim par tūkstošiem, bet simtiem dāņu Bratislavā būs, un viņi biļetes gatavojas pirkt jau tagad.

Cenu starpība: 80EUR, ko sanāk samaksāt vairāk tagad, nekā ja biļetes pirksiet februārī (patreiz 201EUR uz sešām spēlēm, februārī 120EUR uz trim Latvijas spēlēm) viņiem visdrīzāk nešķitīs pārāk liela izšķērdība.

c) Mājinieku faktors. Bratislavā A apakšgrupā spēkiem  mērosies Slovākijas (mājinieki), Slovēnijas (vien 250km no Bratislavas, un viņu līdzjutēji ir pietiekami apņēmīgi ieņemt Bratislavu), Krievijas izlase un Vācijas valstsvienība (ņemot vērā pagājušā gada spēli un maija brīvdienas Vācijā – interesentu netrūks).

Latvijas spēles ir iekļautas Bratislavas pilsētas paketē – būs gana tādu, kas tikai lai tiktu pie deficītajām A apakšgrupas spēlēm (man nav ne mazāko šaubu, ka tās iztirgos pirmo pāris dienu laikā), iegādāsies šo pilsētas paketi, tādējādi samazinot kopējo pieejamo biļešu skaitu uz Latvijas spēlēm.

d) Sēdvietu izvietojums. Mazajā arēnā viss pirmais līmenis (vienalga vai pašā centrā vai aiz vārtiem) un viens sektors otrajā līmenī tiks pārdots kā pirmās kategorijas biļetes, pārējais kā 2. kategorija. Ja jums ir ļoti svarīgi, kur tieši sēdēt arēnā, tad iesaku biļetes pirkt jau šodien/rīt. Jo neesot cenas atšķirībai, skaidrs, ka vispirms izpirktas tiks labākās vietas.

Ja esi izlēmis biļetes iegādāties – klikšķini www.ticketportal.sk, reģistrējies, izvēlies D apakšgrupas spēles, sektorus un vietas, aizpildi kredītkartes datus un izdrukā biļeti! Ir iespēja izvēlēties Home ticket opciju, jo tādējādi par minimālu piemaksu vari izdrukāt apstiprinājumu mājās pats, nevis gaidīt vai un kad tā savu ceļu mēros no Bratislavas pa pastu.

Tiesa mājās izdrukāt varēsi tikai apstirinājumu, kuru minimums 24h pirms spēles jāapmaina pret biļetēm arēnas kasēs. Tātad – rēkinies, ka Bratilavā būs jābūt jau vismaz 24 stundas pirms spēles sākuma. Otrs variants  – uzticēties Slovākijas pasta un Latvijas pasta sadarbībai, kuri par 3EUR piemaksu sola biļetes atsūtīt uz jūsu norādīto adresi.

Viens pircējs drīkst iegādāties maksimums sešas biļešu paketes.

Vēl – neuztraucies, ja pirmās dienas ticketportal būs biežas tehniskas ķibeles. Slovāki pirks biļetes kā negudri, kā rezultātā tas bieži var nefunkcionēt kā nākas.

Vēl viena neskaidra lieta, kas cerams noskaidrosies tūlīt pēc biļešu rezervēšanas sākuma. Pēc dažiem informācijas avotiem, Ticketportal no jums iekasēs papildus 3% par pasūtījuma apkalpošanu, pēc dažiem – to no kartes novilks ticketportal apkalpojošā banka par saviem pakalpojumiem. Lai nu kā – 6-8EUR uz vienu paketi vairāk no jūsu konta iespējams pazudīs.

Ja ir interese biļetes iegādāties, bet pats ķēpāties nevēlies, sazinies ar Travel Art meitenēm, viņas biļetes nopirks Jūsu vietā par 5EUR pakalpojuma maksu.

Ja vēlies izbaudīt kopīgu līdzijušanu, pērc biļetes kopā ar draugiem pie fanu kluba vai kādā no Latvijas tūrisma aģentūrām. Tādējādi vari būt drošs, ka vismaz desmit letiņi apkārt būs, un nejutīsies vientuļš starp Čehijas izlases līdzjutējiem. Saku no personīgās pieredzes, ne reiz dzirdēta vilšanās, ja letiņu fanam jāsēž starp neitrāliem vai pretinieku līdzjutējiem! Ja atceras 2004. gada čempionātu Prāgā, tad sanāca sēdēt starp Kazahstānas līdzjutējiem. Nu nebija patīkami….

Jāatzīst, gandrīz katrā čempionāta esmu satikusi ne vienu vien mūsu izlases līdzjutēju, kas biļetes nopircis tieši pirms spēles kasēs vai no rokas. Kasēs biļetes pirms pat izpārdotām spēlēm parādās, jo gandrīz vienmēr ir kāda organizācija, kurai piešķirtas bezmaksas biļetes, bet tās visas neizmanto, tādēļ biļetes tiek palaistas atpakaļ tirdzniecībā. Ne reizi vien šādi letiņi tikuši pie ļoti labām vietām centrālajos sektoros. No rokas biļetes var nopirkt gandrīz vienmēr – vienam sieva palikusi mājās, cits nopircis paketi un  pārdod nevajadzīgās spēles, vēl cits sadomājis uzvārīties un tagad spiests atdot par puscenu. Te mīnuss – bieži neredzi pirmā perioda pusi kamēr vēl kaulējies par cenu, vai sēdi vientuļš kā ozols starp citu izlašu līdzjutējiem, jo draugiem vietas citur, vai vienkārši pēc 1300km mērošanas netiec uz spēli, jo tā patiešām ir izpārdota un pat no rokas neko nopirkt nevar. Arī tā ir gadījies. Bet, ja patīk riskēt un lieki negribas tērēties, šī arī var būt uzvaru nesoša stratēģija!

Tiktāl par biļetēm, to cenām un pieejamību. Taču, ja vēlaties jau šobrīd izskaitļot kopējās ceļojuma izmaksas, tad te nedaudz papildus informācija.

Pati uz vietas izpētīju naktsmītņu cenas Bratislavā. Kāds pārsteigums: slovāki kāpj uz tā paša grābekļa, uz kura uzkāpa Rīga 2006.gadā. Proti, Bratislavā viesnīcas cenas paaugstinājušas par 20-300%!

Tajā pašā laikā, pirmkārt – vēl joprojām pieejamas 2* naktsmītnes par 30EUR/pers./nakts pašā Bratislavas centrā, 3* par apmēram 40EUR, utt. Otrkārt  – ja Bratislavas naktsmītņu cenas šķiet pārāk augstas, 60km (pa lielisku bāni) attālumā atrodas Vīne ar simtiem viesnīcu, kur neviens par čempi neko pat dzirdējis nav – tādējādi jums nebūs ne eiro jāpārmaksā par naktsmītni hokeja laikā.

Ja esi drošs, ka uz čempi noteikti brauksi – raksti man inese.krumina@travelart.lv vai zvani 26460906 un es nosūtīšu naktsmītņu piedāvājumu gan ar variantiem Vīnē, Ungārijā, gan pašā Bratislavā.

Visvienkāršākais nokļūšanas veids līdz čempionātam – personīgais auto. Pašas (divas meitenes) 1300Km pieveicām 16h! Taču, ja pašam stūrēt nav dukas, protams – būs arī autobusu braucieni uz čempionātu. Informēsim.  Ja kas – seko līdz Air Baltic izpārošanas akcijām – Vīnes lidosta atrodas vien nieka 40km no Bratislavas!

 

{jcomments on}

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *