Čempionāta orgkomiteja gatavojas 2011. gada pavasarim

2011. gads Slovākijai būs īpašs, jo šī valsts pirmo reizi rīkos pasaules čempionātu hokejā. Kā izrādās, tiesības rīkot čempionātu slovāki saņēma 2006. gadā Rīgā, kad pie mums risinājās lielie hokeja svētki. Tieši tādēļ sarunu ar 2011. gada čempionāta orgkomitejas priekšsēdētāju Igoru Nemečeku sākam, atceroties Rīgu.

– 2006.gada 19.maijs mums bija ļoti svarīga diena. Tad Slovākija, pirmo reizi kā neatkarīga valsts, ieguva tiesības rīkot Pasaules Čempionātu hokejā. Protams, nespējam aizmirst, ka tas notika tieši Rīgā, Latvijā. Lai paustu atbalstu Slovākijas kandidatūrai uz 2011.gada čempionāta rīkošanas tiesībām uz kongresu bija ieradies arī mūsu valsts prezidents.

Jau no paša sākuma mums bija skaidrs, ka čempionātu rīkosim divās pilsētās: galvaspilsētā Bratislavā un valsts otrā lielākajā pilsētā Košicē Slovākijas austrumos, kas var lepoties ar lielisku ledus arēnu.

  Vai Košice tika izvēlēta tieši arēnas dēļ?

– Jā, Košicē ir otra lielākā ledus halle valstī. Pēc ilgu gadu lietošanas 2006.gadā tā piedzīvoja kapitālremontu, tādēļ var teikt, ka čempionāts notiks tikai piecus gadus vecā arēnā. Turklāt spēlētāji noteikti varēs novērtēt arī pilnīgi jauno treniņarēnu, kas uzbūvēta tieši nākamā gada čempionāta vajadzībām. Gribu uzsvērt, ka treniņlaukumi gan Košicē, gan Bratislavā būs īsa gājiena attālumā no spēļu arēnām. Tas ir ļoti būtiski spēlētājiem, ka viņiem pārbraucienos nav jāpavada ilgs laiks.

Bratislavas arēnas rekonstrukciju sākām 2009.gada aprīlī un jau šī gada decembrī paredzēta tās atklāšana jaunā veidolā. Janvārī būs pabeigta treniņu halle, bet februārī rīkosim pirmo starptautisko hokeja turnīru, lai pārbaudītu infrastruktūras gatavību lielajam notikumam – Pasaules čempionātam. Turklāt Bratislavas hokeja komanda vietējā čempionāta play-off fāzi aizvadīs tieši rekonstrukciju piedzīvojušajā PČ galvenajā arēnā.

  Bijām aplūkot Bratislavas arēnu un mums radās jautājums par automašīnu novietošanas iespējām. Tā kā daudzi latvieši uz čempionātu dosies ar auto, mums īpaši svarīgi zināt, vai par to ir padomāts?

– Zem treniņu halles ir autostāvvieta 300 automašīnām, taču čempionāta laikā tā pilnībā atvēlēta organizatoriem un VIP viesiem. Netālu no Bratislavas ledus halles atrodas nu jau slēgts velotreks, kur tiks izbūvēta stāvvieta vismaz 400 automašīnām. Taču situāciju tas neatrisina, tādēļ strādājam ar pašvaldību, lai nodrošinātu īpašus transfērus no pilsētas lielākajiem stāvlaukumiem līdz arēnai un atpakaļ. Tāpat ieteiktu izmantot sabiedrisko transportu, it īpaši ņemot vērā, ka spēles dienā jūsu hokeja biļete ļauj to izmantot bez maksas.

  Ir dzirdēta kritika par to, ka Košice īsti neatbilst čempionāta uzņemšanas standartiem viesnīcu trūkuma dēļ. Vai piekrītat, ka tā ir problēma?

– Košicē pamatīgu rekonstrukciju piedzīvojušas divas lielas viesnīcas, kas spēs uzņemt visas astoņas tur spēlējošo valstu delegācijas, kā arī IIHF delegātus un apkalpojošo personālu. Tāpat tur ir daudzas mazākas viesnīcas, kur apmesties žurnālistiem un līdzjutējiem. Protams, izvēle nav tik liela kā Bratislavā, kur nu ik mēnesi tiek atvērta jauna viesnīca.

  Iepriekšējā čempionāta rīkotāji Vācijā izcēlās ar atklāšanas spēli, kas notika futbola stadionā un uzstādīja Ginesa rekordu hokeja spēles apmeklētības ziņā. Vai jums padomā arī kādi pārsteigumi?

– Nē, nē, šī spēle, manuprāt, vēl ilgi būs unikāls notikums. Bratislavas hallē varam ietilpināt ne vairāk kā 9800 cilvēku, bet Košicē 8500. Mūsu mērķis ir uz visām spēlēm kopā pārdot 340 000 – 350 000 biļetes.

  Zināms, ka hokejs Slovākijā ir ārkārtīgi populārs. Jūsuprāt biļetes tiks izpirktas ātri un izpirktas visas?

– Slovākijas un Čehijas spēles neapšaubāmi būs izpārdotas. Par to šaubu nav. Savukārt Košicē spēlēs tādas lieliskas komandas kā Kanāda, Zviedrija un ASV un domāju, ka arī to spēļu biļetes būs deficīts. Katrā ziņā, vēl aizvien atceros čempionātu Rīgā, kur daudzas spēles bija ļoti labi apmeklētas. Un tā kā hokejs ļoti patīk gan latviešiem, gan slovākiem, centīsimies atkārtot jūsu panākumus spēļu apmeklētības ziņā.

  Kāda ir biļešu pārdošanas politika šajā čempionātā? Kad pārdošanā laidīsiet biļešu pakas, kad pa vienai uz katru spēli?

– Vispirms pārdošanā nonāks dienas komplekts, proti – viena biļete, kas derīga abām spēlēm, kas vienā dienā notiks vienā arēnā. Vēlāk, aptuveni februārī vai martā jau varēs iegādāties arī biļeti uz katru spēli atsevišķi no tā, kas būs palicis pāri.

  Vai čempionāta laikā paredzētas kādas kultūras aktivitātes?

– Tā kā šis Slovākijā būs pirmais PČ hokejā, vēlamies, lai līdzjutējiem tas paliktu vislabākajā atmiņā. Pie arēnām būs tā saucamais fanu ciemats. Tāpat sadarbībā ar Bratislavas un Košices amatpersonām, tiek plānoti dažādi pasākumi pilsētu centrā.

 

Foto: no Čempionāta orgkomitejas arhīva

{jcomments on}

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *