Iepazīstamās Atēnas

Mūsu izlases futbolistu spēle ar Grieķijas vienību notiks Pirejā, kas atrodas tikai viena pūtiena attālumā no Atēnām. Un būtu muļķīgi šo pūtienu neizmantot, tas ir, neapmeklēt Grieķijas galvaspilsētu. Jo Atēnas tomēr ir Atēnas – ne nu gluži Parīze, pēc kuras redzēšanas mierīgu prātu varot nomirt, bet tomēr…

Pirms ķerties vērsim pie ragiem un informēt, ko tad senie, ne tik senie un pavisam nesenie grieķi redzēšanas vērtu sabūvējuši, nāksies atgādināt vienu nepatīkamu lietu. Arī Grieķijā ir krīze, arī tur valdības vīri ņēmuši starptautisko aizdevumu un aktīvi konsolidē budžetu, apcērpot algas, samazinot citus izdevumus un paaugstinot nodokļus. Liela daļa grieķu, protams, labi zina, ka demokrātija radusies viņu zemē un aktīvi izmanto tās sniegtās iespējas – dodas ielās un skaļi protestē. Šādās dienās, kad izsludināts kārtējais streiks, nedarbojas sabiedriskais transports, slēgtas daudzas iestādes un gadās pat, ka tūristus, kuri dodas aplūkot Akropoli sagaida uz tās sienas izkārts komunistu plakāts ar neaizmirstamo lozungu par visu zemju proletāriešiem, kuriem jāsavienojas un jāsalauž verdzības važas. Labi, streikus mēs ietekmēt tāpat nevaram, tādēļ atliek pret tiem izturēties tikai kā pret lietusgāzi, krusu vai vēl kādu dabas stihiju un – uz priekšu!

Bez seno grieķu lietām, protams, neiztikt, un itin labs maršruts kā kājām apstaigāt Atēnu centra ievērojamākās vietas ieguvis nosaukumu Lielā promenāde. Maršruta karte atrodama šeit , taču, ja jums ir vēlme Partenonu, Akropoles muzeju, Dionīsa teātri, Hēroda Atikas amfiteātri un visu citu no vēstures mantojuma, ko pienākas redzēt, apmeklēt citādā secībā, neviens šo prieku nevar liegt. Par to, ka Atēnas bija varena lielpilsēta vēl pirms divarpus tūkstošiem gadu, aizmirst neļaus nedz seno celtņu drupu fragmenti, nedz daudzie muzeji. Labs to apkopojums, ar darba laikiem un ieejas biļešu cenām atrodams šeit .

Saprast, kas ir kas Atēnās, iespējams, palīdzēs nokļūšana Likavita kalna virsotnē vai pusotras stundas izbrauciens divstāvu autobusā bez jumta – biļetes pieaugušajiem maksā 18 eiro, bet bērniem – 8 eiro. Iespēju un piedāvājumu ir ļoti daudz, tādēļ, iespējams, sākumā (it sevišķi, ja pilsētas apmeklējumam nav iespējams atlicināt gana daudz laika) būtu ieteicams kārtīgi izstudēt šo mājaslapu , saprast, ko vēlaties, ko ne un pēc tam jau meklēt kā vēlamo visērtāk un vislētāk realizēt. Bet, ja gadās Atēnās būt svētdienā, pulksten vienpadsmitos no rīta nevajadzētu palaist garām krāšņo sardzes maiņu pie parlamenta ēkas – izskatās tā šādi .

Iepirkšanās cienītājiem meklējama Ermou iela, kur ir vesela gūzma ar dažādiem veikaliem, Kolonaki rajonā atrodami lepnāki un dārgāki iepirkšanās centri, bet pilsētas biznesa rajonā (orientieris – Stadiou, Ermou un Athinas ielas) paslēpušās nelielas šuvēju darbnīcas un amatnieku veikali, kas var iepriecināt ar dažādiem jaukiem nieciņiem. Un, protams, apmeklēšanas vērts ir Monastiraki tirdziņš, kur, šķiet, nopērkamas visas lietas kādas uz šīs zemītes ir izgudrotas un arī tās, kuras vēl nav.

{jcomments on}

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *