Kādu naktsmītni izvēlēties Sanktpēterburgā

Ja esat izdomājuši klātienē atbalstīt Dinamo Rīga izbraukuma spēlēs Sanktpēterburgā un jums šajā pilsētā ir radi, draugi vai paziņas, nekautrējieties un droši lūdziet viņiem naktsmājas! Pirmkārt, vietējie ir draudzīgi un viesmīlīgi cilvēki, otrkārt, ietaupīsiet pamatīgu naudu, treškārt, izbaudīsiet Sanktpēterburgu tādu kāda tā ir! Bet, ja tomēr nāksies dzīvot viesnīcā, derīgu informāciju varam sniegt.

Teorētiski Sanktpēterburgas centrā 2* (pēc Krievijas standartiem!!!!!) viesnīcu var atrast par 35 eiro par nakti, 3* – par 50 eiro pa nakti. Ja nav uzticības krievu standartiem, tad priekšroku labāk dot starptautisko tīklu viesnīcām – Ibis, Marriot, Best Western utt. Piemēram, nakts Kempinsky viesnīcā maksā 260 eiro.

Krievijas viesnīcu sistēma ir tik ļoti jancīga, ka šī būtu tā reize, kad patiešām no sirds ieteiktu izvēlēties ceļojumu aģentu konsultāciju, nevis riskēt rezervēt pašiem. Kā labi zināms – Travel Art meitenes palīdzēs jebkuram sporta draugam atrast labāko risinājumu.

Lai saprastu, kādas zaptes var sanākt, pašam mēģinot tikt pie pieklājīgām naktsmājām, pastāstīšu gadījumu no savas pieredzes. Atradu 3* viesnīcu man nepieciešamajā rajonā. Cenas bija diferencētas it kā ļoti saprotami, bet tai pašā laikā mazliet dīvaini – ekonomiskais numuriņš, standarta numuriņš, luksus un apartamenti. Jāteic, ka pat ekonomiskā numuriņa cena bija ļoti nepatīkama – ap 45 latiem par nakti. Tomēr noriskēju. Ierodos viesnīcā – tā vizuāli it kā atbilst 3*, atgādinot viesnīcu Latvija, kāda tā bija padomju laikos. Reģistrācijas meitenes runāja tikai un vienīgi krieviski (varbūt tas attiecas tikai uz šīs maiņa darbiniecēm), viss, ko es lūdzu noskaidrot, beidzās ar vārdiem: “es nezinu”, tostarp arī jautājumi par sabiedrisko transportu. Bet tas vēl nieks – šoks iestājās, kad ieraudzīju savu numuriņu. Tas remontu nebija redzējis vismaz pēdējos 30 gadus, mēbeles bija tik ļoti nodriskātas un netīras, ka, likās, tām labi sen kāds ar netīru lupatu tikai notrausis putekļus.

Starp citu, nemaz neesmu tik izlutināta ceļotāja un nakšņot sanācis patiešām dažādas klases viesnīcās un numuros, bet šis bija kaut kas! Vēl lielāks šoks pārņēma, ieejot vannas istabā. Klozetpods arī no padomijas laikiem, bez bunduļa vāka, bez kloķīša ar ko noraut ūdeni – to aizvietoja saliekta adāmadata. Duša – gumijas šļūtenīte un vienkārši caurums grīdā, kur notecēt ūdenim. Tā kā man bija jānakšņo tikai divas naktis, nolēmu, ka to varētu pieciest, taču domas krasi mainījās, kad gan vannas istabā, gan savā istabiņā sastapu arī tarakānus.

Šis stāsts nav tāpēc, lai nobiedētu cilvēkus! Nē! Proti, tajā pašā viesnīcā augstākas klases numuriņi bija tiešām atbilstoši vismaz 2,5*, un arī citur (mācība rokā – ekonomiskajiem numuriem nē, arī no standarta numuriem labāk izvairīties!) nakšņošanas apstākļi nebija tik bēdīgi. Tas ir stāsts, lai ceļotāji saprastu, ka viesnīcām zvaigznītes tiek piešķirtas pēc kaut kādiem apšaubāmiem principiem, mums nesaprotamiem. Un, ja gribat izjust 3* viesnīcas ērtību jāņem 4*, bet, ja apmierina 2,5* komforts, tad drošības labad būtu jārezervē 3* viesnīca.

 

 

{jcomments on}

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *