Pēterburdzieši pārvietojas ar nelegālajiem taksometriem

{jcomments on}Viens no populārākajiem pārvietošanās līdzekļiem Sanktpēterburgā, it īpaši diennakts tumšajā laikā, ir taksometri. Tiesa gan, ne jau dzeltenās volgas ar zaļajām uguntiņām, bet gan privātie, nelegālie pasažieru pārvadātāji.

Lai gan visi tūristi vienmēr tiek brīdināti, lai Krievijā izmantotu oficiāli reģistrētos taksometrus, paši pēterburdzieši to nedara. Iemesls gaužām vienkāršs – naudas ekonomija. Privātie ir daudz lētāki.

Mehānisms ir šāds. Nostājies ceļa malā ar izstieptu roku, un jau pēc pāris sekundēm noteikti apstāsies kāda mašīna. Tad tīrā krievu valodā (vēlams, lai neskan cauri latviešu akcents), ir jāprasa, par kādu naudu šoferītis aizvedīs uz vajadzīgo vietu. Tad šī cena ir mazliet jānokaulē. Reāli pat nakts laikā piecu līdz desmit kilometru rādiusā ir iespējams aizbraukt par 200 – 400 rubļiem (3,50 – 7 latiem). Ļoti bieži žigulīšu saimnieki ir gatavi aizvest pat par 100 rubļiem. Ja privātajā taksī jeb paputkā brauc četri cilvēki, tad brauciens izvēršas gana lēts.

Nakts laikā mēdz gadīties, ka uz vienu paceltu roku apstājas pat 4-5 mašīnas. Tad ir jēga pakaulēt cenu uz pusi, jo noteikti kāds no privātajiem piekritīs no centra uz nomali aizvest par 200 rubļiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *