Sabiedriskais transports Sanktpēterburgā

Cilvēks, kurš tērējis laiku un naudu, lai dotos uz Sanktpēterburgu, protams, negrasās visu laiku sēdēt viesnīcā vai īrētā dzīvoklī. Pilsēta ir jāredz un prātīgākais veids, kā pa to pārvietoties, ir sabiedriskais transports.

Sanktpēterburga var lepoties ar ļoti labu metro sistēmu. Pārvietošanās ar pazemes vilcienu nudien ir ātrākais veids, un nav iespējama iekļūšana nekādos sastrēgumos. Brauciena cena vienā virzienā – 20 rubļi jeb apmēram 37 santīmi. Ar metro karti var iepazīties šeit: http://www.saint-petersburg.com/transport/metro/map.asp . Metro kursē no 6 rītā līdz pusnaktij.

Protams, Pēterburga ir arī citi sabiedriskā transporta veidi – autobusi, trolejbusi, tramvaji. Tur braukšanas cena ir mazliet zemāka, taču lielāks risks iekļūt sastrēgumos.

Īpaši jāizceļ maršruta taksometri jeb maršrutkas. Brauciena cena ir apmēram 10 – 20 rubļu – tas atkarīgs no maršruta. Taču jābrīdina, ka brauciens šajā transportlīdzeklī var izvērsties gana ekstrēms. Maršutniekus pārsvarā vada ļautiņi, kuri Pēterburgā ieradušies salīdzinoši nesen, un lielākoties no kādām stipri attālām bijušās PSRS valstīm. Mēdz gadīties, ka viņi nesaprot krievu valodu, vai arī, ja saprot, tad uz pasažiera jautājumiem atbildēs tā, ka nāksies vien minēt, kas ar to ir domāts. Arī viņu braukšanas maniere mēdz būt ievērības cienīga – gājēju pārejas netiek ievērotas kā šķira, bieži vien luksoforā degošais sarkanais signāls ir gluži kā izaicinājums mikriņa vadītājam traukties vēl lielākā ātrumā un tad strauji bremzēt, jo arī kāds cits džigits nav ievērojis noteikumus.

Un vienmēr atcerieties, ka Sanktpēterburgu Pēteris I savulaik uzbūvēja Ņevas deltā un tā atrodas uz daudzām salām. Tās savieno tilti, kurus naktīs mēdz pacelt, lai būtu iespējama kuģu satiksme. Tādēļ naktīs nemaz tā brīvi pa pilsētu braukāt nav iespējams – pēc apmešanās vietas izvēles jānoskaidro, vai arī tā neatrodas uz kādas salas un, vai tā ilgāk aizsēdējušies kādā krodziņā, maz tiksiet mājās.

 

 

{jcomments on}

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *