Sportiskie Helsinki

Nosaukt Somiju par pasaules sporta lielvalsti, iespējams, arī būtu pārspīlēti. Taču no otras puses – šīs valsts sportisti no ziemas sporta veidu čempionātiem un ziemas olimpiādēm medaļas ved mājās regulāri, bet Helsinki ir viena no tām pilsētām, kas uzņēmusi gan vasaras olimpiskās spēles (1952. gadā), gan pasaules čempionātu vieglatlētikā (1993. un 2005. gadā). Tādēļ, kā sacītu angļi – think twice jeb pārdomā labi, pirms somiem pārmest nesportiskumu.

Pasaules florbola čempionāta kontekstā mūs visvairāk interesē Hartwall Arena , kurā savas spēles uzsāks mūsu valsts izlase. Somi, tāpat kā latvieši, savā ziņā ir konservatīvi un varat lieki nelauzīt mēles, cenšoties izrunāt alus darītavas Hartwall nosaukumu – viņiem tā vienkārši ir Helsinku arēna, tāpat kā vidusmēra rīdziniekam Piņķi ir Piņķi. 153 metrus garā un 123 metrus platā elipses veida celtne tika uzbūvēta 1997. gada pasaules čempionātam hokejā un to par savu mājvietu sauc vietējais hokeja klubs Jokerit . Pašlaik Somijas virslīgas tabulā tas ieņem sesto vietu un, pats sliktākais, ka atpaliek no mūžīgajiem sāncenšiem, cita Helsinku kluba HIFK , kas pamanījies uzrāpties pat līdz otrajai vietai.

Ne vienmēr, taču laiku pa laikam uz Jokerit mājas spēlēm tiek aizpildītas visas 13 349 skatītāju vietas Hartwall, savukārt basketbola spēles teorētiski var apmeklēt 14 000 cilvēku. Basketbola cienītājiem droši vien kaut ko izteiks Torpan Pojat jeb ToPo nosaukums, taču viņu mājvieta ir citā arēnā. Un tieši tur savulaik attiecīgi pa vienam un diviem mačiem šīs komandas sastāvā uzspēlēja leģendārie Maikls Džordans un Skotijs Pipens.

Helsinkos ir arī sava futbola komanda HJK , kas vienīgā no somu vienībām aizkļuvusi līdz Čempionu līgas grupu turnīram (1998/99 gadu sezonā). Un, lai cik tas mums, Baltijas jūras šajā krastā neliktos, Somijas galvaspilsētā ir ne tikai divas regbija, bet arī divas amerikāņu futbola vienības. Tās, protams, spēlē vietējā čempionātā nevis aiz okeāna.

Un, protams, ja reiz ir sportisti, ir arī kas skatās viņu sacensības. Pāris labāko sporta bāru adreses rodamas šeit vai šeit.

 

Attēli:
http://www.hartwall-areena.com/
http://www.hjk.fi

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *