Slovākija kalnu slēpošanas cienītājiem

{jcomments on}

Lai gan 2011. gads Slovākijā paies hokeja zīmē, daudziem sporta mīļiem šī valsts asociējas ar pavisam citu ziemas prieku – slēpošanu. Protams, tad, kad fani dosies ceļā uz čempionātu, visticamāk, sniegs kalnos jau būs nokusis. Bet varbūt jūs šo valsti apciemosiet jau pirms hokeja batālijām un informācija par slēpošanas iespējām un jaunumiem lieti noderēs.

Laikam jau vispopulārākais slēpošanas kūrorts Slovākijā, vismaz no latviešu viedokļa, ir Jasná. Taču pēdējos gados aizvien biežāk no slēpotājiem atskan nopūtas – sak’, tā jau diena tik īsa, un, ja vēl puse no tās jāpavada rindā pie pacēlāja, tad slēpošanas prieks krietni noplok. Tādēļ šoreiz paraudzīsimies pēc slēpošanas vietām, kas nav tik ļaužu pārapdzīvotas.

Aizvien lielāku popularitāti gūst kūrorts Park Snow Donovaly, kas atrodas Zemajos Tatros. Šis kūrorts piemērots gan iesācējiem, gan ģimenēm ar bērniem. Īpaši apmierināti varētu būt bērni, kuriem šeit ir iespēja ne tikai kvalificētu instruktoru uzraudzībā iemācīties slēpot, bet arī izpriecāties Fun Park. Savukārt daiļā dzimuma pārstāves spēs novērtēt Welness piedāvājumu.

Park Snow Donovaly piedāvā 19 slēpošanas trases 11 kilometru garumā. Tiesa gan, aso izjūtu cienītāji jābrīdina uzreiz – “melnā” trase ir tikai viena. Toties ir padomāts par to, lai slēpotājiem ilgi un dikti nenāktos dirnēt rindās pie pacēlājiem – kopumā ierīkoti 14 pacēlāji, kas stundas laikā spēj apkalpot 14 100 slēpotājus.

Ja slēpošana vienā kūrortā šķiet pārāk garlaicīga un gribas pārmaiņas, tad, iegādājoties Snow Park slēpošanas karti turpat Donovaly, ar to ir iespējas slēpot arī citos Snow Park kūrortos – Štrbské Pleso un Veľká Rača. Šie abi kūrorti atrodas Augstajos Tatros.

Veľká Rača ir slēpošanas centrs, kuru iecienījuši viesi no Polijas un Čehijas. Turklāt, tas piemērots gan iesācējiem, gan slēpotājiem ar pieredzi. Ierīkotas 14 trases, no kurām divas ir “melnās”, un septiņi pacēlāji, kas spēj nodrošināt 9700 slēpotāju stundā nogādāšanu kalna galā.

Savukārt Štrbské Pleso ir iecienīts centrs ne tikai kalnu slēpotājiem (astoņas trases 12 kilometru garumā un septiņi pacēlāji), bet arī snovbordistiem, šeit ir arī visas iespējas nodarboties ar distanču slēpošanu.

Paši slovāki šajā slēpošanas sezonā lepojas ar inovāciju – vienotu slēpošanas karti, kas derīga visos piecos labākajos Slovākijas kūrortos. Proti, iegādājoties Super Skipass, kas uz 10 dienām maksā 220 eiro, ir iespējas slēpot gan Park Snow kūrortos (Donavaly, Štrbské Pleso, Veľká Rača), gan Tatranská Lomnica, gan Jasná, gan Starý Smokovec, gan arī Liptovská Teplička. Tas nozīmē – maksā vienreiz, bet slēpošanas priekus baudi teju visā Slovākijā! Tiesa, vienlaikus tas nozīmē arī to, ka nepieciešams savs transports, bet kuram mūsdienu slēpot braucējam gan tāda nav?!

Vairāk informācijas par slēpošanas iespējām Slovākijā – www.parksnow.sk

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *