Hokeja izlase PČ sāks gatavoties pēc 20. marta

Latvijas hokeja izlase pasaules čempionātam Slovākijā sāks pēc 20. marta, tā 16. februārī paziņoja valstsvienības ģenerālmenedžeris Māris Baldonieks. Sākotnēji treniņos tiks iesaistīti tie kandidāti, kuri jau būs brīvi no spēlēšanas klubos.

Pirms pasaules čempionāta notiks vairākas pārbaudes spēles. Pārbaudes cīņas ar Zviedrijas, Somijas un Austrijas izlasēm tiks vērtētas kopējā ieskaitē starp labākajām desmit Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) rangā esošajām Eiropas valstu izlasēm. “Mums ir liels gods piedalīties šajā pārbaudes turnīru seriālā. Iespējams, ka nākotnē, pilnveidojoties un iegūstot citu nosaukumu, šīs pārbaudes spēles varētu transformēties kā Eiropas čempionāts. Nākamajā gadā, ja paliksim augstākajā grupā, mums būs jāspēlē ar Čehijas, Krievijas un Šveices izlasēm. Punkti un vārti tiks skaitīti kopā, tāpēc jau šā gada spēles ir jāuztver nopietni,” paskaidroja ģenerālmenedžeris. Viņš piebilda, ka šī būs reize, kad sevi apliecināt varēs jaunie spēlētāji.

Hokeja treneris Leonīds Beresņevs, kura vadībā Latvijas izlase kļuva par Eiropas Izaicinājuma kausa turnīra uzvarētāju Norvēģijas galvaspilsētā Oslo, uzskata, ka komandā iekļautie jaunie spēlētāji jau tuvākajā nākotnē būs gatavi aizstāt valstsvienības pieredzējušos spēlētājus. Viņaprāt, jau tagad 2-3 kandidāti varētu iekļauties izlases sastāvā.

Baldonieks apzinās, ka labāko sastāvu Pasaules čempionātam sasaukt nebūs iespējams, jo ne tikai Latvijas izlasē, bet arī citās komandās nebūs to hokejistu, kuri būs aizņemti klubos izslēgšanas spēlēs. Tāpēc iespējas sevi apliecināt būs jaunajiem, jo, tikai parādot savu vēlmi un ieguldot lielu darbu, var kļūt par pilntiesīgiem izlases spēlētājiem.

Pagaidām Baldonieks nav kontaktējies ar Ziemeļamerikā spēlējošajiem Latvijas hokejistiem, taču ir pārliecināts, ja viņi varēs palīdzēt izlasei un būs tam gatavi, valstsvienībā noteikti spēlēs. “Es nemēdzu ik pēc pāris dienām zvanīt viņiem uz Ameriku un traucēt, jo zinu, ka gan Kārlis Skrastiņš, gan Arturs Kulda vai Kaspars Daugaviņš, ja vien varēs, izlasei palīdzēs,” pārliecināts ir Baldonieks., piebilstot: “Izlase nav vieta, kur var nopelnīt lielu naudu. Tā ir pilsoniskā pārliecība, vēlme pārstāvēt savu valsti un atdot visus spēkus tās labā. Ja kāds to negrib darīt, lai nedara. Izlase nav vieta, kur pērk hokejistus kā klubu komandās, pēc tam apspriežot līgumu summas. Valstsvienībā nevar būt runa par naudu, jo tas ir gods spēlēt par dzimteni”.

Tā kā līdz 20.martam, kad plānots sākt treniņus, visticamāk, darbā ar Maskavas Dinamo būs aizņemts arī izlases galvenais treneris Oļegs Znaroks un viņa palīgs Harijs Vītoliņš, sākuma procesā ar kandidātiem strādās Leonīds Beresņevs. Viņš atzina, ka pagaidām nav domājis par to, vai būs treneru kolektīvā arī pasaules čempionāta laikā, taču, ja vien viņa palīdzība būs vajadzīga, labprāt to sniegšot. Bet uz jautājumu kas notiks, ja, līdzīgi kā pērn, Znaroks un Vītoliņš vedīs savu komandu pretim Gagarina kausam un nevarēs pilnvērtīgi strādāt ar izlasi, Baldonieks komentārus nesniedza.

Jāatgādina, ka pirms pasaules čempionāta Latvijas izlase 30.martā un 1.aprīlī viesos spēlēs pret Zviedriju, 7. un 8.aprīlī Rīgā būs cīņas pret Somiju, bet 13. un 14.aprīlī – Insbrukā pret Austriju. Pēdējie pārbaudes mači jau pirms došanās uz Bratislavu 25. un 26.aprīlī notiks Rīgā ar Norvēģijas izlasi. Bet Pasaules čempionātā, kas notiks no 29.aprīļa līdz 15.maijam, Latvijas valstsvienība priekšsacīkstēs spēlēs D grupā Bratislavā ar Somijas, Čehijas un Dānijas izlasi.

 

 

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *