Košicē ap 150 latviešu

Pirmo reizi šogad Slovākijā nodziedāta Latvijas himna – beidzot Latvijas izlase ir izcīnījusi uzvaru, un pār Baltkrieviem. Lai gan par šādu spēles rezultātu vakardien letiņos vēl bija šaubas, šobrīd vismaz Košicē valda optimisms.

Latvieši Košicē kompaktāki

Kopumā uz Ukrainas un Ungārijas robežai tik tuvu esošo pilsētu ir atbraukuši ap 150 latviešu. Lielākā daļa ieradušies pa tiešo no Bratislavas ar saviem personīgajiem auto. Daļa automašīnu ar Latvijas numuriem jau pametušas Košici un ved līdzjutējus mājup. Dažas meitenes atbraukušas ar vilcienu un plāno doties atpakaļ uz Bratislavu vai Vīni, lai pēc pāris dienām lidotu mājup – iepriekš taču nebija plānots, ka Latvijas izlase spēlēs Košicē… Satikām arī puišu kompāniju, kas no Latvijas tikai šorīt bija ieradušies Košicē. Kā viņi paši saka – skatījušies spēles pa televizoru, un mirkli pieņemts lēmums atbalstīt izlasi klātienē. Tādi, lūk, fani, kuri ar izlasi kopā pat visgrūtākajos laikos.

Šoreiz latviešu klātbūtne Košices arēnā bija jūtama. Tas pateicoties vairākām lietam. Pirmkārt, atradām draudzīgu apsargu, kurš neiebilda, ka viņa sektorā sanāks latviešu līdzjutēji, lai gan biļetes sapirktas, kā jau vienmēr, dažādos sektoros. Otrkārt, šis pats apsargs ļāva izkarināt Latvijas karogus. Jā, jā, tos pašus, kuri vēl pirms trim dienām kalpoja kā Bratislava Balti Krekli greznojums. Treškārt, palicēji uz otro kārtu jau viens otru ir iepazinuši, jo vairāk vai mazāk vienādā sastāvā pulcējamies jau pēdējos trīs gadus, līdz ar to vieglāk arī savstarpēji sakomunicēties.


Ja salīdzinām Košici ar Bratislavu

Lai gan Košice, salīdzinājumā ar Bratislavu ir kā lauki, bet tas domāts pozitīvā vārda nozīmē. Proti, cilvēki daudz jaukāki un pretimnākošāki, pilsētiņā ir svētki, un tas ir jūtams ik uz soļa

Cenas, cenas, cenas… Ēst un alu baudīt patiešām ir uz pusi lētāk nekā Bratislavā. Neapskaužam tos kolēģus, kuri dosies atpakaļ uz Bratislavu filmēt ceturtdaļfinālus, pusfinālus un finālus.

Ērtības! To varam teikt ne tikai mēs, kas esam iekārtojušies jaukā dzīvoklītī, bet arī citi letiņi. Pat izlase, ja ticam Latvijas Hokeja federācijas preses sekretāra izteikumam, ir daudz apmierinātāka par dzīvošanu Košicē nekā Bratislavā.

Halle gan ir mazāka nekā Bratislavā, bet mājīgāka. Cenas praktiski tādas pašas, bet, atšķirībā no Bratislavas apkārt nespieto biļešu spekulanti, un biļetes uz spēlēm par palikšanu grupā maksā tikai 19 eiro. Arī apsargi šeit ir saprotošāki un pretimnākošāki nekā Bratislavas arēnā.

Ja mēs lūkojamies uz Košices mīnusiem, tad bez tā, ka mūsējiem nu jādara viss, lai paliktu hokeja elitē, vairāk negatīvo lietu šeit nav. Vismaz pagaidām.

{jcomments on}

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *