Oficiāli apstiprināta jaunā izspēles kārtība čempionātos

 

Starptautiskā Hokeja federācija (IIHF) ikgadējā kongresā oficiāli apstiprinājusi pasaules čempionātu jauno izspēles kārtību. Un tas nozīmē, ka izmaiņas jau gaidāmas ar nākamo gadu, kad čempionāts notiks Zviedrijā un Somijā.

Sākot ar nākamo gadu, pasaules čempionāta augstākajā divīzijā visas 16 komandas, ņemot vērā IIHF rangu, tiks izkārtotas divās apakšgrupās pa astoņām vienībām katrā. Tādējādi katrai valstsvienībai būs garantētas vismaz septiņas spēles. Pēc viena apļa turnīra katras apakšgrupas četras spēcīgākās komandas savas grupas ietvaros aizvadīs ceturtdaļfināla cīņas, bet komandas, kas savā grupā paliks astotajā vietā, automātiski izkritīs uz pasaules čempionāta pirmo divīziju. Savukārt komandām, kas savās apakšgrupās ieņems 5.-7.vietu, pasaules čempionāts būs noslēdzies un tās saglabās vietu augstākajā divīzijā. Līdz ar to augstākās divīzijas čempionātā kopējais spēļu skaits tiks palielināts līdz 64 mačiem līdzšinējo 56 vietā.

Līdz šim augstākās divīzijas čempionātā 16 komandas tika izkārtotas četrās apakšgrupās pa četrām vienībām katrā. Turnīra otrajā posmā par iekļūšanu ceturtdaļfinālā savā starpā tikās trīs labākās katras apakšgrupas komandas, kas izveidoja E un F grupu, bet pēc tam četras labākās komandas no šīm divām grupām iekļuva ceturtdaļfinālā. Uz pasaules čempionāta otro posmu komandas līdzi ņēma savstarpējo spēļu rezultātus apakšgrupu turnīra pirmajā posmā. Savukārt katras apakšgrupas vājākās komandas turpināja cīņu par palikšanu augstākajā divīzijā, divām vājākajām komandām nākamajā sezonā izkrītot uz pasaules čempionāta pirmo divīziju.

Līdzšinējā pasaules čempionātu izspēles kārtība principiāli tika izmantota kopš 1998.gada, bet ar minimālām izmaiņām nemainīga bija kopš 2000.gada.

Kā jau minējām, 2012. un 2013.gada pasaules čempionāti augstākajā divīzijā notiks Zviedrijā un Somijā. Stokholmā un Helsinkos notiks arī katras grupas ceturtdaļfinālu mači, kas nozīmē, ka komandām nevajadzēs pārbraukt uz citu valsti, lai aizvadītu ceturtdaļfināla maču. Tas nozīmē arī to, ka hokeja līdzjutējiem būs krietni vienkāršāk saplānot savus braucienus uz čempionātiem. Savukārt pusfināli un spēles par godalgām nākamajā gadā notiks Helsinkos, bet 2013.gadā – Stokholmā.

2014. gada čempionāts notiks Baltkrievijā, 2015 gadā – Čehijā. Jau drīz kļūs zināms, kur čempionāts norisināsies 2016. gadā. Latvija pieteikusi savu kandidatūru čempionāta rīkošanai 2017. gadā.{jcomments on}

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *