Noderīga informācija braucējiem uz Lodzu

 

Visu, ko vien vēlaties, atradīsiet Pjotrkovska ielā (ul. Piotrkowska), tā vismaz teic Lodzas iedzīvotāji, kad vaicāju, kur pilsētā ir labākās vietas, kur paēst, iepirkties un uzdzīvot. Un kā gan ne, ja šī ir pati galvenā šīs Polijas pilsētas artērija, kuras tuvumā atrodas teju vai visi naktsklubi, populārākie ēstūži un veikali.

4,9 kilometrus garā iela gan visa nav atvēlēta gājējiem – no transporta brīvā zona ir tikai attālums no Plac Wolnosci līdz ul. Piłsudskiego. Taču, ja ir vēlme iepazīt Lodzas centru un labākās izklaides, tad pilnīgi noteikti jādodas turp.

Cik maksā paēst Lodzā

Lodza cenu ziņā ne ar ko būtisku neatšķiras no Katovices, kur basketbola līdzjutēji jau iepazina vietējās virtuves piedāvājumu. Proti, tīri labi var papusdienot par 20 zlotiem jeb apmēram 3,50 latiem. Poļu virtuve – tā nudien ir mūsu vēderiem tīkama un pieņemama, katrā ziņā pilnu ceļasomu ar tabletēm pret gremošanas traucējumiem līdzi nav jāņem. Bet paši lodzieši, ja izvēlas pusdienot vai vakariņot ārpus mājas, priekšroku dod Sphinx ēdinātavu tīkliem – tur kvalitāte ar cenu esot perfekti salāgota.

Naktsdzīve Lodzā

Arī nekādu lielo pārsteigumu neieraudzīs tie, kas jau pabijuši Polijā, un pavisam nesen Katovicē. Proti, klubi ir daudz iun dažādi, darba dienās strādā tikai daži, toties brīvdienās naktsdzīve kūsā līdz pat rīta gaismai. Un atkal jau – pirmkārt nakts jautrības jāmeklē ul. Piotrkowska.

Lūk, daži lodziešu ieteikumi naktsdzīvei. Studenti izvēlas klubu Futurysta, kur viss notiek kā jau pie studentiem – jautrība dīdžeju pavadībā, dažādu stilu mūzika, protams, pārsvarā viss lielais burziņš notiek brīvdienās. Vairāk informācijas par šo klubu var atrast šeit, bet lai gan tas ir studentu klubs… informācija tikai un vienīgi poļu valodā. Ieeja, ja neesat students, 10 zloti jeb apmēram 1,80 lati.

Mazliet vecākiem ļaudīm, kuri jau pārauguši studiju trakumu, piemērots esot klubs Nexus, bet diemžēl arī tas darbojas tikai brīvdienās. Bet, ja jautrību gribas arī darba dienās, tad jādodas uz Rif Raf, klubu, kuru gan apmeklēt ļauts tikai personām no 21 gada vecuma, bet tur – karaoke, dejas un cita jautrība. Bet, jāatzīstas, šie klubi uz pašu ādas nav izbaudītas – informācija gūta aptaujājot lodziešus tīmeklī.

Šopings Lodzā

Protams, sākumā visi uzreiz iesaka to vieglāko ceļu – jau vairākkārt pieminēto Lodzas galveno ielu. Bet, aprunājoties ilgāk, uzzinām, ka vislabāk tomēr iepirkties doties uz Galeria Lodzka, kurā kopumā var atrast vairāk kā 160 dažādu veikalu un restorānu. Adrese: ul. Pilsudskiego 15/23.

Bet, ja vēlme tā riktīgi iepirkties, un, paņemot atelpu no šopinga arī izklaidēties, piemēram, uzspēlējot boulingu, paskatoties kino, vai vienkārši baudot strūklaku skaistumu, vērojot ūdens pasaules iemītniekus milzu akvārijos u.c., tad pareizā vieta, kur doties ir Manufaktura. Vietējie atgādina – tas nav tikai iepirkšanās centrs, tā ir vesela pilsēta un milzu piedzīvojums! Īpaši ieteicams šis centrs ir tiem basketbola līdzjutējiem, kuriem līdzi arī bērni. Adrese: ul. Drewnowska 58.

Pārvietošanās pilsētā

Sabiedriskais transports pašiem Lodzas iedzīvotājiem uzdzen šausmas – tas esot skaļš un nepatīkams, un, ja ir iespējas, tad jābrauc ar savu auto, vai jāizmanto taksometra pakalpojumus. Ja nu tomēr vēlamies riskēt, tad informācija par maršrutiem un cenām jāmeklē šeit, bet, protams, atkal jau tikai un vienīgi poļu valodā. Bet, ja par taksometriem, tad prasās pēc nelielas liriskās atkāpes, lai pastāstītu, kā dažam labam basketbola līdzjutējam gadījās Katovicē.

Viesnīcā mūs jau laikus pabrīdināja, ka taksometri nemaz tik dārgi šeit neesot – no mūsu izvēlētās viesnīcas līdz arēnai šis prieks maksājot ap 15 zlotiem. Kādam bariņam nācās izbaudīt uz savas ādas kā taksometru pakalpojumu cenas auga aritmētiskā progresijā no dienas uz dienu… Pirmajā dienā taksometrs maksāja 12 zlotus. Nākamajā jau 15. Bet pēc tam… jaunieši izsauca busiņu, jo kopumā bija pieci. Jau iekāpjot cena bija 10 zloti, līdz galamērķim cena izauga līdz 31 zlotam. Un tad vēl šoferītis paģērēja, ka jāpiemaksā vēl 10 zloti, jo tas taču esot lielāks transporta līdzeklis, nekā parastais taksometrs. Jaunieši iedeva 20 zlotus, labi zinot, cik ir patiesā pakalpojuma cena, taču izvērtas pamatīgs kašķis, kurā iejaucās pat policija. Mīļā miera labad jaunieši samaksāja prasīto summu, taču nīgrums ir palicis vēl joprojām.

Tādēļ jāatgādina vēlreiz – kāpjot taksometrā šoferis uzreiz jāpabrīdina, ka nepieciešams čeks – tas mazinās vēlmi uzvārīties uz tūristu rēķina. Vēl ieteikums – palūgt lai taksometru kāds izsauc, vēlams, vietējais. Arī tas mazinās vēlmi paprasīt vairāk naudas, neka reālais pakalpojums maksās.

Alkohola lietošanas un smēķēšanas ierobežojumi

Nav ļoti bargi bet vērā ņemami. Uz ielas alkoholu lietot ir aizliegts, pat tad, ja alutinš ieliets plastmasas glāzē un iznests ārā no fanu zonas. Sods – 100 zloti. Starp citu – tieši tā gadījās diviem basketbola līdzjutējiem Katovicē. Ar policistiem diskusija ilga nebūs – nezināšana neatbrīvo no atbildības. Smēķēšana – kā jau visā Eiropā, sabiedriskās vietās atļauts tikai tad, ja attiecīgas piktogrammas liecina, ka šī ir vieta smēķētājiem. Uz ielas smēķēt gan var, bet uz soda naudu var uzrauties, ja smēķis aizkūpināts kādā no sabiedriskā transporta pieturām.

{jcomments on}

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *