Noderīgi zināt braucējiem uz Katovici

Latvijas sieviešu izlases basketbola spēles noritēs Spodek arēnā. To, protams, atrast nebūs grūti, bet, lai vēl atvieglotu līdzjutējiem dzīvi Katovicē, dodam dažus derīgus padomus.

Sabiedriskais transports

Ir gana lēts un ērts. Vairāk informācijas var atrast šeit. Bet, ja slinkums pašiem meklēt, tad darām zināmu, ka vienas un tās pašas sabiedriskā transporta biļetes var izmantot gan autobusos, gan tramvajos. Viena brauciena cena – vienai zonai 2,60 zloti, divām zonām – 3 zloti, trim un vairāk – 4 zloti. 1 zlots – apmēram 18 santīmu. Tā kā brauciens pat no dziļākās nomales neizmaksās vairāk kā 72 santīmus.

Ārzemniekus gan brīdina būt uzmanīgiem no kabatzagļiem gan sabiedriskā transporta pieturās, gan pašos busos un tramvajos! Kā arī uzmanīties, ja esat teju vai viens visā transportlīdzeklī, un tikai kāds dusošais ir līdzās.

Taksometra pakalpojumi

Arīdzan neesot dārgi – vidēji iekāpšanas maksa ir 5 zloti, cena par kilometru – 2 zloti. Vairāk informācijas par taksometru firmām atradīsiet šeit.

Starp citu, vietējie teic, ka taksistiem, saprotot, ka pasažieri ir ārzemnieki, patīk pašmaukties un pieprasīt lielāku cenu. Lai izbēgtu no šādas situācijas, jau iekāpjot taksometrā ir jāpabrīdina vadītājs, ka nepieciešams čeks!

Iepirkšanās

Lai arī kā, vienmēr vismaz gribas kaut kadu suvenīru atvest mājās palicējiem – kam nu pudelīti vietējā alus, kam kādu gardumu, kam kādu jaunu štāti. Lai visas vēlmes būtu apmierinātas, katovicieši iesaka lieki neķemmēt pilsētas centra bodes, bet gan uzreiz doties uz lielo iepirkšanās centru Silesia City Center – tur būšot atrodams viss. Adrese GPS sistēmai: ul. Chorzowska 107, 40-101 Katowice, Poland. Vairāk informācijas par iepirkšanos šajā centrā atradīsiet šeit.

Publiski pieejams internets

Costa Coffee Stawowa ielā, netālu no dzelzceļa stacijas.
Dekadencja Private Club
Mariacka iela 20

Noderīgi telefona numuri:

Policija – 997
Ugunsdzēsēji – 998

Ātrā palīdzība – 999

Universālais neatliekamo dienestu numurs – 112
Municipālā policija
+48 32 986{jcomments on}

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *