Letiņi neraujas uz Šauļiem

 

Jau nākamnedēļ Lietuvā sāksies Eiropas čempionāts basketbolā, un mūsējie dosies uz Šauļiem. Šauļus no Rīgas šķir tikai 130 kilometri taču maz ticams, ka līdzjutēju skaits no Latvijas būs skaitāms tūkstošos.

Galvenais šķērslis – cena. Lētākas biļetes, kas vēl nopērkamas uz Latvijas izlases spēlēm, maksā 175 litus, kas, pārrēķinot latos un pieskaitot nodokļus, ir ap 40 latiem. Nav jābūt matemātiķim lai aprēķinātu, ka kopējās izmaksas uz čempionātu ja letiņš vēlas visas spēles noskatīties uz vietas Šaulu arēnā, izmaksās vismaz 300 latus. Proti, sarēķinot kopā gan biļešu cenas, gan degvielas izmaksas. Ja tā salīdzina, tad eurobasket 2009 Gdaņskā tagad šķiet kā lēta medusmaize, jo tolaik viss brauciens kopa ar dzīvošanu un spēļu biļetēm izmaksāja 95 latus, bet tagad par šo naudu knapi var divas spēles redzēt.

Tikmēr lietuvieši priecājas, ka biļetes arī uz Latvijas izlases spēlēm pērk labi. Tiketa.lt pārstāve Dovila Lukavičūte vēsta, ka tagad palikušas labi, ja pārsimt biļetes uz katru spēli. Taču tas nemaz nenozīmē, ka tribīnes būs pilnas ar latviešiem, jo, pēc tiketa.lt datiem, tīmeklī letiņi iegādājušies nevis tūkstošiem un pat ne simtiem biļešu, bet gan tikai desmitiem.

Interese par Eurobasket bija liela, taču daudzi līdzjutēji, uzzinājuši biļešu cenas, atteicās no ieceres doties uz Šauļiem,” teic Travel Art sporta braucienu projektu menedžere Inese Krūmiņa. Daži līdzjutēji izvēloties tikai vienu vai divas dienas doties uz Lietuvu, un arī tad izvēle galvenokārt ir par labu tām dienām, kad paralēli Latvijas izlasei var vērot interesantas citu izlašu spēles.

Ja kāds vēlas doties uz Šauliem un tur ari nakšņot varam iepriecināt – oficiālajās rezervācijas sistēmās naktsmītnes Šauļu tuvumā nav atrodamas, bet Krumiņa gan pastāstīja, ka ir iespējas Šauļos vēl tikt pie dzīvošanas vietējā viesnīcā, taču dubultnumuriņš izmaksā ap 50 eiro jeb 35 latiem par nakti, turklāt bez brokastīm.{jcomments on}

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *