Derīga informācija braucējiem uz Horvātiju

 

Tūdaļ Latvijas futbola valstsvienības līdzjutēji dosies uz Horvātiju, lai klātienē atbalstītu mūsējos. Skaidri zināms, ka mūsējo skaits varētu sniegties daudzos desmitos. Līdz ar to lieti noderēs šie padomi.

Rijeka

Rijekas centrālā autobusu stacija atrodas Jelacicev Trg. Biļetes var iegādāties vai nu preses kioskos vai arī pie vadītāja. Sīkāka informācija par autobusu grafikiem un cenu atrodas šeit. Biļetes cena ir aptuveni 2,38 Ls, ja pārrēķinām mūsu naudā.

Ceļotājiem vēl var ieteikt izmantot hop-on-hop-off autobusus, ar kuriem labi var iepazīt Slovēniju.

Bet, ja nav nekādas vēlmes ķēpaties ar autobusu, tad var izmantot taksometra pakalpojumus. Rijeka lepojas labi organizētu, lētu taksometru pakalpojumu, kas aptver visu pilsētu un līci. Tas var noderēt, jo Rijekas sabiedriskā transporta sistēma darbu beidz jau 22.30. Vienkāršākais veids kā samaksāt par taksometru, ir norēķini skaidrā naudā jau pēc brauciena.
Ja ir vēlme no Horvātijas atvest kādu neaizmirstamu suvenīru, tad paši horvāti iesaka izvēlēties tos, uz kuru iepakojuma jau rakstīts Riječko izvorno (Rijekas Oriģinālais) vai Osobita kvaliteta (Īpaša kvalitāte). Tad tiešām būs garantija, ka tas patiešām ir kas īpaši Horvātijai raksturigs. Vairāk informācijas šeit.

Mūsdienās nekur un nekā nevar bez interneta. Horvāti ir tik pretimnākoši saviem iedzīvotājiem un tūristiem, ka internets ir pieejams praktiski visur. Iedzīvotāji, apmeklētāji un tūristi, izmantojot portatīvos datorus, kā arī mobilos tālruņus ar Wi-Fi iespēju un spēļu ierīcēm, var piekļūt bez maksas Rijekas centrā.

Opātija

Atkal jau jāsāk ar sabiedrisko transportu. Auoosta atrodas pašā Opātijas centrā, iepretim vienai no galvenajām pilsētas pludmalēm Slatina. Autobuss uz Rijeku – nr 32. Vai arī jālūko pēc Camelia Lines. Autobusi kursē ik pa 20-30 minūtēm. Informācija par reisiem uz Rijeku.

Arī Opātijā var izmantot taksometra pakalpojumus. Vadītājam ir pienākums izsniegt rēķinu, kas satur informāciju par precīzu laiku, kad taksometra skaitītājs ir ieslēgts un izslēgts. Zīmīgi, ka pat tad ja vēl neesat paguvis iegūt vietējo naudu kunas, taksometros var norēķināties arī ar eiro un ASV dolāriem.

Bet, ja ir vēlme iepirkties, tad noteikti iesakām doties uz Operete Shopping Center, kas noteikti pievērsīs uzmanību ar spilgti dzelteno krāsojumu un interesanto arhitektūru.

Un internets – tas brīvi pieejams jebkurā viesnīcā.

Noderīgi telefona numuri:

Policija 192

Ugunsdzēsēju brigāde 193
• Ātrā palīdzība 194

Jūras glābšanas dienests 9155

Kalnu glābšanas dienests 091 721 0000

{jcomments on}

 

 

 

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *