Doņecka, Dinamo un fanu likumi

Doņeckā uz Donbasa kausa izcīņu kopā ar Rīgas Dinamo komandu ieradusies arī maza, bet draudzīga līdzjutēju grupiņa deviņu personu sastāvā. Jāteic, ļoti draudzīgs un paklausīgs kolektīvs, ko pierādīja jau pirmās ceļojuma stundas – Rīgas lidostā mēs ieradāmies jau divas stundas pirms izlidošanas, lai komandai pie iečekošanās nebūtu jāstāv rindā.

Nerakstītie, bet obligātie likumi

Starp citu – pastāv nerakstīts likums. Ja šādos izbraukumos fani dodas kopā ar komandu un dzīvo vienā viesnīcā, tad viss fanu burziņš ir jāpārceļ uz citu vietu, lai netraucētu hokejistiem naktsmieru. Te nu mums ir noveicies – dzīvojam citā viesnīcā, tādēļ hokejistiem ar savu uzvedību nu nemaz netraucējam!

Pirms stāstu tālāk par mūsu piedzīvojumiem, dodu nelielu ieskatu nerakstītajos likumos kas jāievēro visiem faniem, kas dodas kopā ar komandu – mazums, noderēs citās izbraukuma spēlēs!

  1. Jau minētā ierašanās lidostā pirms komandas;

  2. Lidojuma laikā jāuzvedas klusiem kā pelītēm. Arī saprātīgs alkohola patēriņš komandas tuvumā (maz un slēpti…, ar vaļēju alus vai šņabja pudeli neviens apkārt nedreifē);

  3. Pie pasu pārbaudes un bagāžas saņemšanas – komanda tiek palaista pa priekšu (te gan jāpiezīmē, ka Peka Rautakallio ir īsts džentlmenis un nebija pierunājams iet pa priekšu Dinamo daiļā dzimuma līdzjutējām),

  4. Visas sarunas ar spēlētājiem, treneriem un komandas personālu, paraksti, utt. tikai atpakaļceļā…

  5. Un, kā jau arī minēts – viesnīcā netrokšņot!

Lielais pārsteigums – Donbas Arena

Devušies līdzi komandai, līdzjutēji parasti vēlas ne tikai redzēt hokeju un vietējo krogu, bet arī apskatīt pilsētu, kur nokļuvuši. Šķita jau, ka Doņecka ne ar ko pārsteigt nevar, jo pilsētai jau tikai 140gadi. Bet tiešām iespaidīgi ir Doņeckas parki. Vienā no tiem bija milzums metāla skulptūru, no kuram daļa veltīta EURO2012. Pilsētā ik pa brīdim var redzēt karogus un plakātus, kas liecina par lielā futbola notikuma tuvošanos. Pats iespaidīgākais hokeja līdzjutējiem gan šķita Donbass Arena – stadions, kas pabeigts būvēt pirms diviem gadiem, un kurā bagātība spraucas ārā no visām ailēm. Te nu jāteic – stadions ir iespaidīgs vārda labā nozīmē, un mūsējie, kas savas sporta līdzijušanas karjerā pabijuši daudzviet, norāda – tas ir viens no labākajiem, kas vispār redzēts. Ietilpība – 51,5 tūkstoši skatītāju!

Ukraiņu bērni fano par Dinamo

Spēles rezultātu (1:4 Sanktpēterburgas SKA labā) jau noteikti zināt. Mēs bijām deviņ. SKA līdzjutēji ir apmēram četri, un viņiem līdzi milzīgs plakāts, kas aicina galveno treneri Milošu Ržigu sadedzināt Maskavas Spartak šalli. Turklāt publiski, lai fani redz. Ja ne, jauno treneri fani nepieņems.

Skatīties spēli bija sabraukuši (jebšu sadzīti?) ļoti daudzi bērni – veselas klases ar saviem skolotājiem. Lai gan bērneļiem vairāk interesēja jaunumu pārrunāšana, nevis hokejs, tomēr pa starpu pļāpām viņi viennozīmīgi atbalstīja Dinamo. Tā tik turēt!

Vietējie likumsargi fanus neielenca, kā tas nereti vērojams Dinamo izbraukuma spēlēs uz Krieviju. Vispār atmosfēra jauka. Turklāt – kas nav mazsvarīgi – arēnā var veldzēties no ārprāta karstuma, kas valda Doņeckā. Tiesa gan, par labu šī veldze balss saitēm un veselībai (no +25-30 ieiet vēsās telpās) nenāk, tādēļ jau atklāts jauks brīnumlīdzeklis – mārrutku, citronu un medus šņabis! Cerams, galva rīt nesāpēs! {jcomments on} 

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *