4. decembrī veterānu spēle par godu Latvijas hokeja 80. gadadienai

Šogad Latvijas hokejam aprit 80 gadi un, par godu šai svarīgajai gadskārtai, 4. decembrī notiks Latvijas un Krievijas hokeja veterānu spēle, savukārt Arēnā Rīga, kur notiks jubilejas pasākums, atklās hokejam veltītu ekspozīciju, kas tur atradīsies arī turpmāk.

Šogad Latvijas Hokeja federācija (LHF) atzīmē 80.gadadienu kopš brīža, kad federācija tika uzņemta Starptautiskajā Hokeja federācijā (IIHF). LHF prezidents Kirovs Lipmans uzskata, ka šī ir nopietna jubileja, kura attiecīgi arī jāatzīmē. “Zinu, ka Krievijā, kur šogad atzīmēs hokeja 65 gadu jubileju, svētkiem gatavojas ļoti nopietni. Krievijas federācijai ir gan valsts, gan Maskavas atbalsts. Ja krievi var, kāpēc mēs nevaram sarīkot sava hokeja svētkus. Valstij būtu jāpiedalās nopietnos pasākumos, nevis savā starpā jāšķeļas un jātirgojas”. Krievijas veterāni kā pretinieki izvēlēti, jo 1931.gadā tieši ar Krievijas komandu Spartak, kas tobrīd skaitījusies amatieru komanda, Latvijā aizvadīta pirmā starptautiskā spēle, paskaidroja Lipmans. Veterānu spēlē piedalīsies bijušie hokejisti, kuri pašlaik ir 40 līdz 60 gadu veci, un Latvijā tie ir zināmi cilvēki.

Bez hokeja spēles Lipmans cer arī sarīkot saviesīgu vakaru ar hokeja cilvēku godināšanu, koncertu, sarunām un vakariņām, taču atzina, laika, lai aizvadītu grandiozas svinības, daudz nav palicis. Taču ir skaidrs, ka uz saviesīgo pasākumu tiks aicinātas gan IIHF amatpersonas, gan citu valstu nacionālo hokeja federāciju vadītāji. Lai spētu pienācīgā līmenī noorganizēt jubilejas pasākumus, Lipmans ieplānojis tikties ar Rīgas mēru Nilu Ušakovu, kā arī jaunās valdības vadītāju, cerot uz viņu atbalstu pasākuma rīkošanā.

Hokejam ‒ 80 svētku ietvaros plānota arī pastāvīgas hokeja vēsturei veltītas ekspozīcijas atklāšana Arēnā Rīga, kuru LHF veido kopā ar hokeja entuziastiem un arēnas atbalstu. Pagaidām līdz 4.decembrim arēnā uz planšetēm pie sienām būs skatāmi hokeja entuziasta Anduļa Kluča veidotie vēstures materiāli, statistika un avīžu izgriezumi, pārsvarā par Rīgas Dinamo gaitām PSRS čempionātā. Arēnas Rīga direktors Edgars Buncis sacīja, ka, uzzinot par Latvijas hokeja jubilejas svinībām, uzskatījis, ka arēnai tā ir principa un goda lieta palīdzēt federācijai ne tikai ar spēles rīkošanu, bet arī veidojot hokeja vēstures ekspozīciju. Plānots, ka turpmāk Arēnas Rīga foajē pie griestiem atradīsies 55 vimpeļi ar izcilāko hokejistu uzvārdiem un viņu pārstāvēto klubu simboliku. “Arēnā Rīga” varētu notikt arī 2006.gada pasaules hokeja čempionāta, kas notika Rīgā, fotogrāfiju izstāde, jo tās līdz šim publicētas tikai grāmatā un fotogrāfiju albumā.

Savukārt LHF plāno ieviest Latvijas hokeja goda zīmi, kuru piešķirtu saviem izcilniekiem ‒ bijušajiem hokejistiem un hokeja cilvēkiem, kurus izraudzītu speciāla komisija. Un, iespējams, šādas godazīmes turpmākajā tiks pasniegtas tieši 4. decembrī.

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *