Davosā Dinamo fani no Latvijas un pat no Lielbritānijas

Sveiciens visiem no tālās Davosas, kur Špenglera kausa izcīņā Dinamo Rīga fantastiski uzvarēja Šveices vicečempionus Klotenes Flyers. Vallant arēna šodien bija pilna, vairāk neka 6500 hokeja līdzjutēju. Lielākā daļa no visiem tērpušies neitrāli, bet ap 100 mugurā bija Dinamo krekli.

Lai gan nospiedošais vairākums sākotnēji līdzi juta Šveices klubam, spēles trešajā periodā atbalsts bija pārliecinoši Dinamo pusē. Starp citu, mūsējos atbalstīt bija ieradušies ne tikai līdzjutēji no Latvijas un komandas spēlētāju radi un draugi, bet arī daudz ārvalstu letiņu. Piemēram, Vaivadu ģimene, tikai tādēļ, lai klātienē izbaudītu Špenglera kausa izcīņas gaisotni, bija mērojusi tālu ceļu no Pīterboro Lielbritānijā. Bet, kā par nelaimi, augstās Davosas cenas pat līdzjutējiem no Lielbritānijas ir pārāk smags slogs maciņam, tādēļ Vaivadi izvēlējās mitināties Itālijā, Alpu kalnu otrā pusē, un uz katru spēli mēros trīs stundas ilgu pārbraucienu. Viņi Dinamo spēlēm seko līdzi arī esot Lielbritānijā.


Lielākā daļa līdzjutēju pulcējās stāvvietās. Tas nedaudz atgādināja 2010. gada čempionātu Manheimā, kad stāvvietas bija okupējuši mūsējie un šveicieši, un jutāmies gluži kā siļķes mucās

Satikām Dinamo kreklā tērpto Anreas Tinkau, šveicieti no Bernes. Kādēļ gan Šveices galvaspilsētā mītošais hokeja fans atbalsta mūsējos? Izrādās, viņa draudzene ir no Latvijas un, ja sākotnēji sekojis līdzi Dinamo draudzenes iespaidā, tad nu jau kļuvis par kvēlu atbalstītāju. Arī viņi veikuši visu ceļo no Bernes tikai šīs spēles dēļ.

Lielākai daļai no Latvijas atbraukušo šī diena bija ļoti intensīva – jau no agra rīta bijām devušies izbaudīt sniega un kalna priekus Davosas slēpošanas trasēs. Cits ar dēli, cits ar slēpēm. Diena saulaina, cilvēku daudz, bet rindas pie trasēm, lai gan garas, bet ātras kustas uz priekšu.

Lūk, arī neliels ieskats, cik naudiņas tērē Dinamo fani Šveicē:

Alus arēnā – 5 CHF (ap 3 LVL)

Dinamo krekls – 150CFH (ap 85 LVL), 185CHF (ap 105 LVL) ar uzrakstu (divu stundu laikā uztaisa ar jebkuru uzrakstu vai numuru)

Cepurītes – 39CHF (ap 23 LVL)

Šalles – 30 CHF (ap 17 LVL)

Maskots – 32 CHF (ap 18 LVL)

Sabiedriskais bezmaksas, jo esam nomaksājuši tūristu nodokli. Tāpat lielākā Eiropas atvērtā (zem klajas debess) slidotava mums ir par brīvu.

 

Foto: Aiga Krīgere/dinamofans.eu

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *