Davosieši cer uz finālu Rīga pret Davosu

Arī šodienas spēle Davosā Špenglera kausa izcīņas turnīrā, kad Dinamo Rīga spēlēja pret Volfsburgas Grizly Adams, bija gandrīz izpārdota. Pāris brīvas vietas bija palikušas tikai centrālajos sektoros, kur biļešu cenas sniedzas pāri par 100 latiem uz vienu spēli. Lai gan šodien nespēlēja neviens no Šveices klubiem, skatītāju skaits bija pāri 6200. Tiesa, puse no tiem, vairāk nekā 3000 skatītāju, sadzīti kā šprotes bundžā aiz vārtiem stāvvietās.


Stāvvietās biļetes cena ap 17 latiem. Ja vēlies labu vietu – jānāk laicīgi, pat pusotru stundu pirms spēles. Tiesa, labo vietu ieņemot, jārēķinās, ka no turienes ārā vairs tikt nevar (ne uz mazmājiņu, ne uzpīpēt), un visi trīs periodi jāpavada vienā vietā. Ne tik daudz tādēļ, ka vari savu vietu pazaudēt, bet izeju no stāvvietām ir pārāk maz, un fiziski nav iespējams aizbīdīties garām ļaužu simtiem, kas stāv ceļā. Tas gan neliedz tikt pie kārotā alus – tur, kur arēnā Rīga stāv fotogrāfi pie paša borta, Valliant arēnā novietojušies alus un citu dzērienu tirgotāji. Daži no tiem stāv ar skatu pret ledu, un skatās, vai kāds no līdzjutējiem nevēlas pievērst viņa uzmanību ar izteiksmīgiem žestiem. Kad kontakts nodibināts, šis cilvēks pasauc jau pašu dzērienu tirgotāju, kurš ar žestiem (un, ja tuvāk, ar skaļu saucienu – trīs alus!) no līdzjutēja izdibina vēlmes. Līdzjutējs naudu par dzērienu nodod priekšā stāvošajam, tas savukārt tālāk, kamēr naudiņa aizceļojusi līdz tirgotājam. Tieši tāpat atpakaļceļu veic atlikums un dzēriens. Mūsu līdzjutēji iesākumā jutās gana izbrīnīti, kad pirmās spēles laikā sajūt vieglu piesitienu uz pleca un izstieptu roku ar 20 franku banknoti… ar laiku sistēma jau bija skaidra un amats rokā!


Šķita, ka mūsējiem būs jāiemāca vietējiem hokeja līdzjutējiem kādi Dinamo saukļi – nekā nebija, arēna ātri adaptēja savus vietējos saukļus Riga, Riga, Dinamo.  Skaists bija arī vilnis, kuru līdzjutēji sagaida ar skaļu ūjināšanu un izstieptām rokām (šķiet, tas no NHL ieviesies, lai gan, ņemot vērā Špenglera kausa solīdo vecumu (kopš 1923. gada), kas zina, kur vilnis tika izveidots pirmo reizi).


Pie arēnas jau krietnu laiku pirms spēles darbojās fanu telts. Un jau divas stundas pirms spēles, tā bija pilna (rēķinājām ietilpību ap 500 personām) ar cilvēkiem kas ēda, dzēra, pļāpāja par hokeju utt. Bez suvenīru tirdzniecības vietām, bija daudz sponsoru teltis, kurās varēja paspēlēt spēlītes, laimēt balvas, utt… T.i. hokeja svētki šeit ir izteiktāki kā par daudzos Pasaules čempionātos hokejā… Pat slēpošanas pacēlājā braucot, vietējie un slēpošanas kūrorta viesi, zina, kas ir Špenglera kauss, un kādas komandas spēlē. Vietējie cer, ka finālā tiksies Davosas un Rīgas komandas. Vienīgais, kur Dinamo un Davosas līdzjutēju viedokļi nesaskan, ir gaidāmais šīs spēles iznākums.


Foto: Aiga Krīgere / dinamofans.eu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *