Latvijas hokejam Kanādā pa priekšu līdzjutēju labā slava

 

Šķiet, reti kurā citā valstī pasaules čempionāts hokejā junioriem izraisa tādu interesi kā Kanādā. Tādejādi tā atkal apliecina, ka ir īstenā šī sporta veida Meka.

Un kas ne mazāk būtiski, tur ar interesi gaida ne tikai savas komandas startus. Kā apliecinās tie vairāk nekā tūkstoš līdzjutēju, kas pirms dažiem gadiem Latvijas valstsvienību Pasaules čempionāta ietvaros atbalstīja Halifaksā, kanādieši līdzi jūt arī citām valstīm.

Tas apliecinājies arī šogad. Edmonton Journal žurnālists Džons Makinons savā rakstā par U-20 čempionāta pastarīšiem cenšas rast iemeslus, kas varētu ieinteresēt kanādiešos atbalstīt to vai citu komandu no turnīra ne-favorītu loka. Latvija piešķir asumiņu junioru ballītei – tieši tāds nosaukums dots minētajam rakstam. Kā pirmā interesantā lieta ap gaidāmo hokeja čempionātu tiek minēti tieši Latvijas līdzjutēji.

Lai arī bukmeikeri Latvijas iespējas uzvarēt turnīrā vērtē ar koeficientu 250 pret 1, Latvijas pienesums starptautiskajiem hokeja turnīriem parasti vairāk jūtams ārpus laukuma. Īpaši viņu līdzjutēju dēļ. Jo vairāk Latviešu ieradīsies Edmonstonā un Kalgari atbalstīt savējos, jo dzīvāka būs atmosfēra,” rakstīts Edmonton Journal.

Protams, Latvijas līdzjutēji šoreiz uz Kanādu nedosies kuplā pulkā, tomēr gana sparīgi ir arī Kanādas latvieši, kas apņēmušies atbalstīt savus tautiešus. Kā jau ziņoja sportadraugiem.lv, viņiem turnīra laikā pat būs oficiālais krogs, kurā satikties pirms un pēc spēlēm, lai izrunātu notiekošo un turpinātu spodrināt Latvijas hokeja līdzjutēju lielisko tēlu pasaulē.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *