Ko redzēt un baudīt Oslo un apkaimē

 

Euro Challenge pilnīgi noteikti ir interesants pasākums tiem, kuriem tīk apvienot hokeja ar ceļojumu. Un tas nozīmē, ka, visticamāk, uz Norvēģiju, atbalstīt Latvijas izlasi dosies ne tikai Norvēģijā dzīvojošie latvieši, bet arī Latvijas latvieši.

Jāatceras, ka Norvēģija ir salīdzinoši dārga zeme, tādēļ piedāvājam nelielu ieskatu par to kādi tēriņi ir gaidāmi, un ko bez hokeja un slēpošanas vēl ir iespējams darīt.

Sabiedriskais transports Oslo

Nav lēts. Vienvirziena biļete, ja iepriekš nopirkta un derīga tikai stundu, maksā 28 NOK, ja pērk turpat sabiedriskajā transportā – 44 NOK, 24 stundas derīga biļete – 75 NOK.

Ja neesat izīrējuši auto, tad šī informācijas lieto noderēs, jo, lai tiktu uz Lørenskog Ishall,kur spēlēs Latvijas hokeja valstsvienība no Oslo autobusu stacijas aizvedīs 401 autobuss. Iespējams, ka no viesnīcas ērtāks būs kāds cits transports, bet tas jāprecizē viesnīcas recepcijā – gan jau norvēģi neslēps informāciju.

Ko apskatīt Oslo

Lai arī Oslo varbūt nav pati interesantākā pilsētā Eiropā, taču šeit ir gana daudz apskatāmā.

Akershus cietoksnis (Akershus festning) – 1299.gadā karalim Håkon V par godu celts cietoksnis. Strādā katru dienu, ieeja par brīvu. Īpaši interesanti pavērot sardzes maiņu plkst 13.30. Nokļūšana ar 12. tramvaju līdz pieturai Christiania torv.

Holmenkollen slēpošanas muzejs & tornis – pasaulē vecākais slēpošanas muzejs, kas atspoguļo 4000 gadu vecu vēsturi par slēpošanu, tās tradīcijām un tehniku. Iespējams apskatīt populārāko slēpotāju slēpošanas inventāru. No torņa paveras jauks skats uz Norvēģijas galvaspilsētu. Strādā katru dienu no plkst. 10-16. Nokļūšana ar metro nr. 1 līdz pieturai Holmenkollen.

Dabas vēstures muzejs (Naturhistorisk museum) – vienuviet gan daba, gan vēsture. Strādā katru dienu izņemot pirmdienas. Ieejas maksa 50 NOK. Nokļūšana ar metro līdz pieturai Tøyen.

Fram muzejs, Polārais kuģis Fram – spēcīgākais koka kuģis, kāds jebkad ir uzbūvēts, un vēl aizvien pieder rekords burāšanā vistālāk uz ziemeļiem un vistālāk uz dienvidiem. Šeit iespējams arī uzzināt par polārpētniecības vēsturi. Strādā katru dienu, ieeja – 80 NOK. Nokļūšana ar 30. autobusu līdz pieturai Bygdøynes.

Nacionālā galerija (Nasjonalgalleriet) – Norvēģijas lielākā gleznu kolekcija, zīmējumi un skulptūras. Muzeja galvenā atrakcijas ietver Edvarda Munka Kliedziens un Madonna. Stādā katru dienu, izņemot pirmdienas. Nokļūšana ar 11, 17, 18 tramvaju līdz pieturai Tullinløkka.

Vikingu kuģa muzejs (Vikingskipshuset) – iespēja gan uzzināt par vikingu gaitām, gan apskatīt divus vikingu kuģus, kas būvēti 9. gadsimtā. Strādā katru dienu, ieeja 60 NOK. Nokļūšana ar 30. autobusu līdz Bygdøy.

Jāpiebilst, ka šīs ir tikai dažas no vietām – Oslo ir gana interesanta pilsēta!

Ziemas prieki

Ja atliek brīvs brīdis, tad viens no variantiem – ļauties ziemas priekiem. Oslo Ziemas parks Tryvann ir tikai 20 minūšu brauciena attālumā no Oslo pilsētas centra, piedāvā 14 nogāzes, 7 pacēlājus, garākais nobrauciens 1400 m. Kalns atrodas 523 m virs jūras līmeņa. Ir iespējams nodarboties ar kalnu slēpošanu, snovbordu, ir trases bērniem un iesācējiem, visa veida inventāra īre.

Tryvann ziemas parks atrodas blakus Tryvann tornim kalna Holmenkollen virsotnē. Tam piekļūt var no diviem virzieniem. 1.) Lai nokļūtu parkā, sākumpietura ir Sørkedalen, netālu no Bogstad kempinga. Jūs varat izvēlēties ceļot ar tramvaju / metro, autobusu vai auto. 2.) Uz šo ziemas slēpošanas parku var doties ar tramvaju Nr. 1. Frognerseterbanen, kurš brauc no Oslo pilsētas centra uz Voksenkollen staciju un no šīs stacijas tālāk brauc piepilsētas autobusi uz parku, kas prasa 5 min. No Voksenkollen stacijas uz Tryvann parku darba dienās no 10:00 – 22:00, un brīvdienās Sest.-Sv. 10:00-17:00 brauc īpaši norīkots slēpotājiem domāts autobuss-cena 25 Norvēģu kronas- 2.21 LVL. Vai ar metro No.1 Voksenkollen un tad ar slēpotāju autobusu Tryvann tower.

Slēpošana nav lēta – par slēpošanu vai snovošanu visas dienas ilgumā jāmaksā 400 NOK, vakaram – 315 NOK. Pilna ekipējuma īre – 345 NOK par dienu.

*Informācijai – 1 NOK – apmēram 0,09 LVL

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *