Doma par 2017. gada čempionātu Rīgā nav atmesta!

27. februārī Latvijas Hokeja federācijas (LHF) prezidents Kirovs Lipmans dodas uz Šveici (Cīrihi), lai tiktos ar Starptautiskās hokeja federācijas prezidentu (IIHF) Renē Fāzelu. Tikšanās mērķis ir pārrunāt 2017. gada pasaules čempionāta rīkošanu Latvijā.

Neskatoties uz Latvijas valsts nelielo finansiālo atbalstu sportam un īpaši hokejam, LHF prezidents nav atmetis domu 2017. gadā Rīgā sarīkot vēl vienus hokeja svētkus. Sabiedrība ir ieinteresēta, lai pasaules čempionāts notiktu Rīgā. “Ar vai bez Dānijas hokeja federācijas, mēs vienalga pretendēsim uz 2017. gadu. Mēs esam gatavi un netaisāmies attiekties no kandidēšanas. Uzskatu, ka mums ir vislielākās izredzes iegūt šo čempionātu, par ko liecina lieliski noorganizētais 2006. gada čempionāts,” atzīst Kirovs Lipmans.

Sākot ar šo gadu, pirmo reizi pasaules čempionātu rīkos divas valstis – Zviedrija un Somija. Pēc čempionāta IIHF izvērtēs vai divu valstu kooperēšanās būs sevi attaisnojusi. Šobrīd ir atlikta balsošana par 2017. gada pasaules čempionāta uz nenoteiktu laiku. Uz pasaules čempionāta rīkošanu bez Latvijas un Dānijas vēl pretendē Vācija un Francija, kuras ir vienojušās par kopīgu pieteikuma iesniegšanu.

Jaunā pasaules čempionāta izspēles kārtība galvenokārt ir pamatota ar līdzjutēju un rīkotāju neērtībām, kas saistāmas ar neparedzamo turnīra otro kārtu – ar jaunās sistēmas izveidi fani jau laicīgi varēs saplānot savus maršrutus, kā arī iegādāties biļetes uz visām pirmās kārtas spēlēm.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *