Žurnālists: No zviedru hokeja huligāniem latviešiem nav jābaidās

 

Tiem, kuri tā nopietnāk sekojuši līdzi Zviedrijas hokeja dzīvei, tas nebūs pārsteigums, bet tos, kuri vēl nezina, brīdinām – pēdējos gados Zviedrijas hokeja komandu līdzjutēji iesaistīti dažādos vardarbīgos konfliktos. Gan savā starpā, gan ar policiju.

Lūk, tikai daži piemēri: 2010.gada decembris

{youtube}V1ePn7TseF8{/youtube}

vai 2011. gada februāris.

{youtube}P5b_g_VTPwo{/youtube}

Arī šogad, 26.janvārī, notiekot pirmajam galvaspilsētas klubu derbijam – starp komandām Djurgårdens IF un AIK, bez vardarbības diemžēl neiztika. Tādēļ policija nolēmusi pret nekārtību cēlājiem rīkoties daudz bargāk un kārtību garantēt krietni nopietnāk. Tas savukārt neapmierina abu Stokholmas hokeja klubu atbalstītājus, kas paziņojuši, ka visdrīzāk boikotēs nākošo maču šo ceturtdien (16.02.2012).

Intervijā sportadraugiem.lv Zviedrijas laikraksta Expressen galvenais hokeja apskatnieks Magnuss Nistroms (attē lā) gan norāda, ka latviešiem, kas iecerējuši braukt uz Pasaules čempionātu Stokholmā satraukumam nav pamata. “Huligāni, kas pēdējos gados bijuši atbildīgi par vardarbības uzliesmojumiem Elitserien, kā likums, hokeja hallēs parādās tikai uz dažām spēlēm sezonā, vienmēr, kad spēlē komandas no sporta klubiem, kas pārstāvēti arī Zviedrijas futbola līgā. Citādi, hokejs viņus neinteresē, un nevienu citu viņi neaiztiek”, atklāj Nistroms.

Te jāņem vērā, ka daudzas komandas ir sporta klubu sastāvdaļa. Piemēram, Djurgårdens IF krāsās darbojas daudzi sporta veidi – sākot no amerikāņu futbola un beidzot ar galda tenisu, taču tiem pa vidu ir arī hokejs un futbols. Tad nu, lūk, gadās, ka savus futbola rēķinus sporta klubu līdzjutēji mēdz noskaidrot arī hokeja spēļu laikā.

Zviedrijas hokeja dzīvi pārzinošais žurnālists Magnuss Nistroms uzsver: “Pasakiet Latvijas hokeja līdzjutējiem, lai droši brauc uz Zviedriju un izbauda šo vizīti. Te būs īsta hokeja ballīte!”{jcomments on}

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *