Izlase sāk gatavoties PČ

 

Nedaudz vairāk kā mēnesi pirms pasaules čempionāta atklāšanas, 2. aprīlī Inbox.lv ledus hallē Latvijas hokeja valstsvienība pulcēsies uz pirmo oficiālo treniņu.

Vairākiem izlases kandidātiem klubu sezona jau ir beigusies un, tāpēc kopš pagājušās pirmdienas hokejistiem bija iespēja brīvprātīgi apmeklēt izlases organizētos ledus treniņus. Latvijas hokeja izlases galvenā trenera Teda Nolana un viņa palīgu Arta Ābola un Viktora Ignatjeva vadībā treniņprocesā piedalījās vārtsargi: Edgara Masaļskis, Māris Jučers un Kristers Gudļevskis; aizsargi: Rodrigo Laviņš, Jānis Andesons, Kristaps Sotnieks, Oskars Cibuļskis, Atvars Tribuncovs; uzbrucēji: Ģirts Ankipāns, Gints Meija, Roberts Jekimovs, Aleksejs Širokovs, Armands Bērziņš.  Bez formas slidoja uzbrucējs Andris Džeriņš, kurš turpina atkopties no savainojuma.

Diemžēl traumas dēļ čempionātam negatavosies Mārtiņš Karsums. Traumēti ir arī Māris Jass, Māris Bičevskis, Toms Hartmanis. Pēc ilglaicīgas traumas ārstēšanas ierindā ir atgriezies Lauris Dārziņš, tomēr par viņu gatavošanos pasaules čempionātam tuvākajā laikā vēl lems ārsti.

Drīzumā tiek gaidītas arī ziņas par Herberta Vasiļjeva dalību izlases treniņnometnē, tapāt vēl nav skaidrs vai šajā pavasarī izlasei spēs palīdzēt aizsargs Arvīds Reķis, kura ģimenē ir piedzimis otrs dēls.

Tajā pašā laikā vairāki izlases kandidāti savos ārzemju klubos aizvada izšķirošās spēles. 7. aprīlī pirmā finālspēle ir paredzēta Dānijas leģionāram vārtsargam – Ervīnam Muštukovam. Mārtiņa Raituma Kazahstānas komanda Beybaris pusfinālsērijā ir vadībā ar 3:0. Aleksandra Jerofejeva pārstāvētā HC Slovan arī ir soļa attālumā no fināla un ir vadībā sērijā ar 3:0. Ronaldam Ķēniņam un viņa ZSC Lions klubam 3. aprīlī ir paredzēta pirmā finālspēlē Šveices čempionātā. Kaspara Saulieša Grodņas Ņeman šodien Baltkrievijas čempionātā ir paredzēta piektā finālspēle – sērijā līdz četrām uzvarām 2:2. KHL vienība Omskas Avangard, kuru pārstāv mūsu aizsargs Georgijs Pujacs ir sākusi cīņu par vietu finālā, pašlaik sērijā ir 0:1. Šobrīd nav skaidra situācija ap Kasparu Daugaviņu, Oskaru Bārtuli, Artūru Kuldu un Raiti Ivanānu, jo visiem hokejistiem ir lielas iespējas spēlēt izslēgšanas spēlēs savos klubos NHL un AHL. NHL regulārā sezona beidzas 7. aprīlī, savukārt AHL – 15. aprīlī. Savos klubos vēl joprojām ir aizņemti mūsu juniori – Kristiāns Pelšs un Zemgus Girgensons.

Jānis Kalniņš, Gunārs Skvorcovs un Artūrs Mickevičs Liepājas Metalurgs2 sastāvā turpina LAČ pusfināla cīņas, kur sērijā pret SMScredit.lv ir vadībā ar 3:2. Sestā spēle ir paredzēta 31. martā Liepājā.

{jcomments on}

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *