Ekskursijas čempionāta laikā

 

Čempionāta laikā brīvā laika nebūs pārlieku daudz, tomēr tieši tik, cik nepieciešams, lai iepazītu Stokholmu un tās apkaimi. Tādēļ piedāvājam virkni ekskursiju, kurā skaidrā latviešu valodā uzzināsim gan par Zviedrijas galvaspilsētu, gan izstaigāsim tās vietas, kur reiz staigājuši vikingi, un kā kurši mainīja šīs zemes vēsturi.

Iepazīt Stokholmu

Piedāvājam doties aizraujošā ekskursijā pa Stokholmu skaidrā latviešu valodā runājoša gida pavadībā, sēžot komfortablā autobusā.

Ekskursijas datums: 6. maijs, ilgums 7 stundas

Cena: 15 LVL

Papildu izdevumi: ieejas maksas apskates objektos

Vikingu pēdās – Jarlabakensbro, Lunda, Sigtuna un Upsala

Sigtuna – bijusī Zviedrijas galvaspilsēta un vecākā mūsdienās pastāvošā viduslaiku pilsēta valstī. Šeit kaltas pirmās karaļvalsts monētas. Ilgu laiku gulējusi Ērkšķrozītes miegā, tagad pilsēta mūs piesaista ar rūnu monumentiem, valstī mazāko rātsnamu, XVIII un XIX gs. būvētām koka mājām un amatnieku veikaliem. Uzzināsim, vai kurši ir vai nav piedalījušies šīs kādreiz lielākās Zviedrijas pilsētas nopostīšanā

Upsala – Gustava Vāsas, Kārļa Linneja un Zentas Mauriņas pilsēta. Upsalas katedrāle ir lielākā un garākā Skandināvijā. Universitāte un tās bibliotēka ir zināmas visā pasaulē. To visu apskatīsim nelielā pastaigā grupas vadītāja pavadībā. Gamla Upsala – pirmais Zviedrijas arhibīskapijas centrs un vikingu apbedījumu pakalni.

Ekskursijas datums: 7. maijs, pilna diena

Cena: 20 LVL

Papildu izdevumi: ieejas maksas apskates objektos

Stokholma ar kuģīti

Kā labi zināms, Stokholma sastāv no saliņām – cita par citu skaistāka un aizraujošāka. Ja ir vēlme Zviedrijas galvaspilsētu iepazīt no šīs puses, tad labākā izvēle ir iepazīt pilsētu, izbraucot ar kuģīti. Ekskursijas laikā kombinēsim pārbraucienus ar kuģīti, pastaigas ar kājām un muzeju apmeklējumus.

Ekskursijas datums: 9. maijs

Cena: 20 LVL

Papildu izdevumi: ieejas maksas apskates objektos

Vikingu apmetne Birka ar kuģīti no Stokholmas

Dodieties ekskursijā uz Birku (Björkö/Birka), seno vikingu ciematu, un iepazīstiet vikingu dzīvi pirms tūkstoš gadiem. Šis notikumiem bagātais brauciens ar kuģīti caur skaisto Mälaren arhipelāgu aizved jūs atpakaļ laikā, kad IX gadsimtā tika dibināta Birka, Zviedrijas pirmā īstā pilsēta. Brauciens ar kuģīti uz Birku ietver gida pakalpojumus uz kuģīša un pilsētā, muzeja, seno drupu un izrakumu teritorijas apmeklējumu.

Ekskursijas datums: 10. maijs

Cena: 35 LVL

Atpūsties no pilsētas – uz Kolmården dabas parku

Apmēram 35 kilometru attālumā no Skavsta lidostas atrodas Kolmården dabas parks – lielākais zvērudārzs visā Skandināvijā un arīdzan safari. Teiksiet – kas tur īpašs? Bet ir gan! Paši dabas parka darbinieki savu lolojumu raksturo šādi: 750 aizraujoši skati un piedzīvojumi! Proti, šajā parkā mīt virkne eksotisku dzīvnieku. Tīģeru valstībā Tiger World lielos kaķveidīgos plēsējus iespējams ieraudzīt tik tuvu, ka burtiski aizraujas elpa. Jūras pasaulē gudrākie jūras dzīvnieki delfīni rāda fantastiskus trikus.

Taču visvairāk parka darbinieki lepojas ar savu safari. 2011. gadā parkā tika atklāts gaisa ceļš ar kabīnīti – gondolu. Un ceļojums var sākties, lai savām acīm itin tuvu ieraudzītu visdažādākos dzīvniekus – sākot no lāčiem un vilkiem, beidzot ar lauvām. Vēl safari var doties ar kopējo autobusu, bet, ja ir savs auto – sekojot safari džipam. Parks ar stiepļu žogiem sadalīts vairākos sektoros – vispirms jābrauc cauri teritorijai, kuru apdzīvo aļņi, stirnas, mežacūkas. Nākamajā sektorā pāri ceļam laiski aizsoļo žirafes un strausi. Tad pienāk kārta lāčiem un vilkiem. Visbeidzot – guļoši lauvas.

Taču vispriecīgākie apmeklēt milzīgo savvaļas zoodārzu būs mazie apmeklētāji, par kuriem ir padomāts īpaši. Te ir iespēja nokļūt lācēna Bamses pasaku valstībā (Bamses Värld), piedalīties dažādās atrakcijās, kā arī paviesoties bērnu fermā Barnens Lantgård, kur pats vari paglaudīt zvēriņus.

Nebūs garlaicīgi arī pieaugušajiem. Kad savvaļas zvēru aplūkošana un delfīnu šova vērošana būs nogurdinājusi, parkā ir daudz dažādu kafejnīcu un restorānu, kur remdēt izsalkumu un atsvaidzināt garu.

Plašāka informācija: http://kolmarden.com

Ekskursijas datums: 11. maijs

Cena: 20 LVL

Papildu izdevumi: ieejas biļete parkā 395 SEK (ap 32 LVL) pieaugušajiem, 295 SEK (ap 24 LVL) 3-12 gadus veciem bērniem

Pieteikties ekskursijām var, zvanot pa tālruni 2640906, vai rakstot uz e-pastu inese.krumina@travelart.lv

 

Foto: Flickr.com {jcomments on}

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *