Kā nokļūt Stokholmā

 

 


Uz šo jautājumu atbilde ir skaidra – vai nu ar kuģi, vai ar lidmašīnu. Var, protams, braukt arī ar auto caur Dāniju, ja nepatīk ne kuģot, ne lidot, bet tas jau ir cits stāsts. Ja nu kāds vēl nav izdomājis, kā doties uz Stokholmu, tad šī informācija lieti noderēs.

Ar prāmi

Kompānija Tallink ir parūpējusies, lai katru dienu būtu iespējams nokļūt no Rīgas Stokholmā pa jūras ceļu. Šajā maršrutā kursē divi kuģi – M/S Romantika un M/S Festival. Un skaidri zināms, ka uz abiem valda jautrība. Prāmis ceļā uz Stokholmu pavada 17 stundas – atiešana no Rīgas plkst. 17:30, pienākšana Stokholmas ostā Frihamnen – plkst. 9:30. Savukārt no Stokholmas prāmis dodas ceļā uz Rīgu plkst. 17:00, un galamērķi sasniedz 11:00. Cenas, protams, atkarīgas no izvēlētā komforta līmeņa, taču taupīgākajiem ceļš izmaksās no 20 latiem vienā virzienā.

Ņem vērā, ka alkoholu kuģa veikalos var iegādāties tikai izbraukšanas vakarā, un ikvienu automašīnas vadītāju, kas nobrauc no prāmja Stokholmā, pārbauda vietējā policija. Viņi pārliecinās, vai nesēdies pie stūres reibumā.

Kā nokļūt centrā?

Dažādās interneta vietnēs ir publicēti dažādi varianti, kā nokļūt Stokholmas centrā – n-tās pārsēšanās no autobusiem uz metro. Taču pilnīgi pietiek, ja izejot no termināļa, pagriežas pa kreisi, seko zilajai līnijai uz asfalta, iekāpj autobusā nr. 1 (pietura ielas labajā, nevis kreisajā pusē), kas nogādās pašā centrā. Stokholmas sabiedriskā autobusa un metro biļetes iespējams iegādāties jau uz prāmja – informācijas centrā. Pie autobusa vadītāja biļetes iegādāties nevar: biļetes ir jāpērk speciālos biļešu automātos, kas atrodas autobusu pieturās. Lai iegādātos biļeti, nepieciešamas zviedru kronas monētas vai kredītkarte. Pēc tam, nonākot centrā, pērc vienas vai vairāku dienu sabiedriskā transporta biļeti, kas der pat piepilsētas vilcienā – tās iespējams iegādāties pie metro staciju ieejām vai avīžu kioskos. Tas ir izdevīgākais veids, kā pārvietoties pa visu pilsētu.

Ja negribas ķēpāties ar sabiedrisko transportu, Tallink piedāvā īpašu servisu – Tallink autobusu, kas pieaugušos par 50 SEK un bērnus (6-17 gadi) par 25 SEK nogādā līdz Stokholmas centrālajai stacijai.

Brauciens no Stokholmas centra uz Frihamnsterminalen pieaugušajam no 20 līdz 65 g.v. maksā 36 SEK (~2,67 LVL); bērnam līdz 19 g. un senioriem no 65 g. – 20 SEK (~1,48 LVL); bērnam līdz 6 g. – bez maksas, ja bērns ceļo kopā ar pieaugušo. Autobusa un metro biļete ir derīga vienu stundu no brīža, kad pie ieejas metro vai autobusa vadītājs uz biļetes ir uzspiedis zīmogu ar datumu un pulksteņa laiku. Stokholma ir sadalīta vairākās transporta zonās. Biļešu cena ir atkarīga no šķērsojamo zonu skaita. Augstāk norādītā summa ir maksa par braucienu no Frihamnsterminalen Stokholmā līdz Stokholmas pilsētas centram. Ja Stokholmas sabiedrisko transportu izmantojat vairākkārt vai ceļojat grupā, kas sastāv, piemēram, no četrām personām, mēs iesakām iegādāties biļešu karti. Grupa, kas sastāv no četrām personām, biļešu karti var izmantot braucot no termināļa uz pilsētas centru un atgriežoties terminālī.

Ar lidmašīnu

Ryanair uz Skavsta

Budžeta ceļotājs no sākuma vispirms izskata lēto aviokompāniju piedāvājumus, un šajā gadījumā priekšroka dodama Ryanair, kas no Rīgas nepilnā stundā aizlidina pasažierus uz Skavsta lidostu. Taču, pirms rezervējat lidojumu, pārliecinieties, vai pagūsiet uz Latvijas izlases spēlēm! Proti, ja dodaties jau uz pirmo spēli 5. maijā, kas sākas plkst. 16:15, tad jālido dienu iepriekš! Bet tur jau visas biļetes izpirktas. Cenas? Tās nevar prognozēt neviens. Taču skaidrs, ka lētāk par 50 latiem abos virzienos vienai personai vairs nav un nebūs. Ja nu lidojam ar Ryanair, atceramies lidostā samaksāt nodevu par drošību 4,92 latu apmērā. Bez tās lidmašīnā netikt!

Ceļš no Skavsta lidostas uz Stokholmas centru veicams vai nu ar auto, vai ar autobusu. Jau laikus internetā ir iespējams iegādāties autobusa biļetes, un tās maksā ap 20 latiem vienai personai (turp-atpakaļ) – www.terravision.eu vai www.flygbussarna.se. Taču ar iepriekšēju rezervēšanu nevajadzētu steigties – pirmkārt, lidojumu laiki var tikt mainīti, ja biļetes pērkat jau tagad, otrkārt, pēc pašu pieredzes – mēdz gadīties, ka uz vietas lidostā ir kāda īpaša akcija, piemēram, maksā viens, brauc divi. Ceļā pavadāmais laiks no Skavsta līdz Stokholmas centram ir vismaz pusotra stunda.

airBaltic uz Arlanda

Latvijas nacionāla aviokompānija nodrošina trīs reisus dienā uz Zviedrijas galvaspilsētu. Taču cenas reti kad ir zemākas par 100 EUR turp-atpakaļ.

Ceļš no Arlandas lidostas līdz pilsētas centram ir tuvāks, un ir vairāk iespēju izvēlēties – īrēt auto, braukt ar vilcienu vai ar autobusu. Ātrvilciena biļetes cena abos virzienos ir 490 SEK jeb apmēram 40 latu. Vairāk informācijas – www.arlandaexpress.com. Autobuss abos virzienos izmaksā 178-198 SEK jeb apmēram 14-16 latus – cena atkarīga no izvēlētās firmas.

{jcomments on}

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *