Krekli būs Baltijas jūrā. Jautrība arī Stokholmā

 

Lai arī pēdējos gados ir ierasts, ka hokeja čempionāta norises vietās darbojas īpašs latviešu krogs, parasti nosaukumā ietverti arī vārti Balti Krekli ar nožēlu jāatzīst, ka pašā Stokholmā tāds nebūs. Bet… bez izklaidēm nepaliksim – krekli būs uz Tallink kuģiem, kas dosies uz čempionātu, bet pašā Stokholmā bus latviešiem draudzīgs krodziņš, kurā skanēs, lai arī ne dzīvā, bet tomēr latviešu mūzika.

Vinnētāji būs tie, kuri uz čempionāta norises vietu dosies ar Tallink kuģi, izbraucot no Rīgas 4., 7. un 11. maijā. Tieši tur, Baltijas jūrā darbosies šā gada Četri Balti Krekli filiāle, un skanēs dzīvā mūzika hokeja zīmē.

Martā, kad Četri Balti Krekli svinēja 12 gadu jubileju, tika izsludināts konkurss jaunajām grupām, kura obligātais nosacījums bija vismaz viena hokeja dziesma, bet balvas trīs pirmo vietu ieguvējiem – ceļojums ar kuģi uz Stokholmu ar tiesībām/iespēju tur uzspēlēt baļļuku. Jaunos dalībniekus vētīja visnotaļ nopietna žūrija, kurā galvenie vērtētāji bija Tallink pārstāvji, bet savu vērtējumu deva arī Dailes teātra aktieri Gints Andžāns un Mārtiņš Počs, un arī šo rindu autore.. Par pirmās vietas ieguvējiem nevienam nebija ne mazāku šaubu – grupa Mākoņstūmēji, kas patīkami pārsteidza ne tikai ar savu skanējumu, bet arī ar spēju sadarboties ar publiku – skaidrs, ka ballīte būs uz urrā. Šie puiši ballītī spēlēs uz prāmja, kas uz Stokholmu dosies 11. maijā un vedīs visus tos, kuri klātienē skatīsies Latvijas – Norvēģijas spēli (un nekavēs nevienu darba dienu). Paši Mākoņstūmēji ar prieku gaida šo izbraukumu, jo, kā izrādās, paši ir visai kaislīgi hokeja līdzjutēji un sola nodziedāt arī sevis pašu sacerētās hokeja dziesmas.

Ja ir skaidrs, ka visiem ar kuģi braucējiem hokeja atbalstīšanas oma būs vislabākā, tad mazliet savādāk ar tiem, kas atšausies uz Stokholmu ar lidmašīnu vai auto. Galu galā, uz čempionātu jau brauc latvieši ne tikai no Latvijas, bet arī citām valstīm. Bet, kā izrādās, arī par izklaidēm Stokholmā ir padomāts. “Šoreiz gan nebūs dzīvā mūzika un plašas telpas letiņiem, bet latviešiem draudzīgs krodziņš būs gan, kurā ik pa laikam skanēs latviešu mūzika,” sola viena no iepriekšējo gadu Kreklu filiāļu organizētājām, ceļojumu aģentūras Travel Art Lv valdes priekšsēdētāja Inese Krūmiņa. Sākotnēji bijusi doma, ka nepieciešams kārtīgs krogs ar lielu ietilpību, taču, izrunājoties ar līdzjutējiem, tapa skaidrs, ka šogad šī ideja varētu arī nenostrādāt – kurš gan būtu gatavs teju vai katru vakaru priecāties latviešu krodziņā, kurā kauss alus maksā piecus latus! Līdz ar to tika meklētas alternatīvas, un atrastas. Pretimnākošs bija pabs Gröna Jägaren, kura vadība sola uzlikt mūsu sagādāto latviešu mūziku. Taču jāņem vērā, ka tā neskanēs visu laiku – kad pa TV rādīs hokeju – tas būs prioritāte.

Šajā krodziņā, kas atrodas pašā Södermalm salas centrā, un no tā var redzēt Globe Arēnu, kur risināsies Latvijas hokeja izlases spēles, ir salīdzinoši lēts alus – dienas laika mazais kauss maksā tikai 25 zviedru kronas jeb apmēram divus latus, kas priekš Stokholmas ir ļoti lēti. Krodziņā gan nav daudz vietas – apmēram 250 cilvēkiem, taču tā vadība ir pretimnākoša latviešiem. Tiem, kuriem ir uz rokas Pasaules Pazinējs, krodziņu atrast būs pavisam vienkārši – tas atzīmēts kartē ar 7!

Foto: Justīne Kalniņa, no Mākoņstūmēju arhīva

{jcomments on}

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *