Līdz Olimpiādei Londonā – 99 dienas

 

Tuvojoties Londonas 2012. gada Olimpiskajām spēlēm, visas pasaules sporta līdzjutēju uzmanība arvien vairāk pievērsta Apvienotajai Karalistei. 2012. gada Olimpiskās spēles Londonā notiks no 2012. gada 27. jūlija līdz 12. augustam, bet no 2012. gada 29. augusta līdz 9. septembrim notiks paraolimpiskās spēles. Šīs spēles dāvina unikālu iespēju cilvēkiem visā pasaulē no jauna iepazīt moderno Lielbritāniju, kas, ir draudzīga, dinamiska un radošuma pilna.

2003. gadā deviņās pilsētas pieteicās uzņemt 2012. gada olimpiskās spēles. Pēc Starptautiskās Olimpiskās Komitejas (SOK) rūpīga izvērtējuma, 2005. gadā tika paziņots, ka Londona ir uzvarējusi, ar savu pieteikumu tikai pavisam nedaudz apsteidzot Franciju. Londonai šī uzvara ir ārkārtīgi nozīmīga, jo tā kļūst par pirmo pilsētu pasaulē, kas uzņems Olimpiskās spēles jau trešo reizi.

Kopš uzvaras pieteikumu konkursā ir veikts milzīgs darbs, lai nodrošinātu to, ka Londonas olimpiskās spēles kļūst par aizraujošu sporta, kultūras un sabiedriskās dzīves notikumu. Vadošās organizācijas, kas piedalās Olimpisko spēļu organizēšanā, ir Londonas Olimpisko spēļu orgkomiteja (LOCOG), kura nodarbojas ar spēļu plānošanu un gatavošanu Lorda Sebstajana Kou – politiķa un agrāk izcila britu sportista – vadībā. Olimpisko spēļu nodrošināšanas komiteja (ODA), kas cieši sadarbojas ar LOCOG un ir atbildīga par to, lai līdz Olimpiskajām spēlēm būtu sagatavota infrastruktūra un spēļu norises vieta. Valdības olimpiskā izpildkomiteja – Apvienotās Karalistes valdības veidota iestāde, kas izpilda Londonas 2012. gada olimpisko spēļu sagatavošanas koordinatora lomu.

Šobrīd tiek ziņots, ka kopējās spēļu izmaksas pārsniegs 9 miljardus britu mārciņu. Lai uzņemtu spēles, Londonā tiks veikti būtiski pārkārtojumi. Par spēļu norises vietu tiks izmantotas gan senas, gan mūsdienīgas un modernas, gan jaunuzbūvētas, gan arī vecas ēkas. Londonu ir nolemts sadalīt trijās zonās: Olimpiskā zona, kuru veidos Olimpiskais parks Stratfordā, Londonas austrumos. Tur būs izvietots Olimpiskais stadions, ūdenssporta centrs un olimpiskā pilsētiņa, kurā mitināsies sportisti un komandas. Upes zona: piecas galvenās norises vietas, ieskaitot O2 arēnu un ExCel izstāžu zāli. Centrālā zona – norises vietas, kas atrodas centrālajā Londonā un rietumlondonā, ieskaitot, Vemblija stadionu un Haidparku. Sacensības tādos sporta veidos, kā burāšana un airēšana, norisināsies ārpus pilsētas.

Lai arī Londonas sabiedriskā transporta tīkls ir diezgan pārdomāts, tomēr Olimpisko spēļu dēļ tas tiks uzlabots, lai ikviens varētu laikus un ērti nokļūt spēļu norises vietās. Tiek plānots izveidot lielātruma satiksmes vilcienu starp St Pancras International, kur pienāk EuroStar vilcieni, un olimpisko parku, lai viesiem būtu iespēja ātri nokļūt spēļu norises vietā bez riska aizkavēties sastrēgumā.

2012. gada Olimpiskā programma ietver 26 dažādus sporta veidus, sākot no loka šaušanas un beidzot ar vieglatlētiku. Paraolimpiskajās spēlēs pārstāvēti 20 veidi, ieskaitot futbolu un ratiņkrēslu tenisu.

Pilns 2012. gada Olimpisko spēļu norises grafiks, kā arī informācija par biļešu iegādi un cenām ir atrodams oficiālajā Londonas Olimpisko un Paraolimpisko spēļu biļešu mājas lapā http://www.tickets.london2012.com. Biļetes uz Londonas 2012. gada Olimpiskajām spēlēm pieejamas autorizēto biļešu pārdošanas vietās visā pasaulē, atkarībā no dzīvesvietas un valsts.

Pateicoties Lielbritānijai 2012.gada spēļu pārmantojamību varēs baudīt arī ārpus Lielbritānijas. Programma International Inspiration (Starptautiskā iedvesma) rada jaunas iespējas vairāk nekā 12 miljoniem cilvēku 20 pasaules valstīs. Programma gan palīdz jauniešiem iesaistīties sporta nodarbībās, gan arī palīdz mainīt veidu, kā skolās un sabiedrībā popularizē sportu. Šīs programmas mērķis ir dod iespēju visām valstām gūt iedvesmu no Londonas 2012. gada spēlēm.

Joprojām par nozīmīgāku problēmu Olimpisko spēļu organizēšanā un pavadīšanā tiek uzskatīta rezultātu sarunāšana un nelegālu likmju veikšana totalizatoros. Lielbritānijas sporta ministrs Hjū Robertsons uzskata, ka rezultātu sarunāšana un ietekmēšana ir kļuvis par lielāku biedu sporta ilgtspējai nekā dopings. Pirmo reizi olimpisko spēļu vēsturē Londonas Olimpiādes norisi pārraudzīs arī speciāli izveidots valsts institūciju birojs, kura galvenais uzdevums būs nepieļaut sportistu kukuļošanu un noteikt aizdomīgu likmju veikšanu. Birojs strādās sadarbībā ar Skotlendjardu un Interpolu.

 

{jcomments on}

 

 

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *