Muzeji un izklaides Stokholmā

 

Latvijas hokeja faniem čempionāta laikā prioritāte Stokholmā būs hokejs – par to šaubu nav! Taču būs arī gana daudz laika iepazīties ar citām lietām un vietām, kas atrodas šajā pilsētā. Lai velti nelauzītu galvu, kur tad īsti doties, publicējam nelielu ieskatu par muzejiem un atrakciju vietām. Protams, Stokholmā muzeju ir daudz, daudz vairāk! Bet sākotnēji noteikti ir vērts doties uz Djurgården salu, kur mājvietu raduši ļoti daudzi muzeji.

Karaļa pils (Kungliga Slottet)

Ar 608 istabām Karaļa pils Stokholmā šodien ir lielākā pils pasaulē, ko izmanto valsts galva – karalis Kārlis XVI Gustavs. Pilī atrodas vairāki no Zviedrijas interesantākajiem apskates objektiem – karaļa apartamenti, Valsts zāle, Kavalieru Ordeņa apartamenti, Dārgumu krātuve, Tre Kronor pils muzejs, Arsenāls un Gustava III senlietu muzejs.

Ieejas maksa: bērniem līdz 7 gadu vecumam par brīvu, pieaugušajiem – kombinētā biļete 130 SEK (ap 11 LVL)

Darba laiks: plkst. 12.00-16.00

Interneta vietne: http://www.kungahuset.se

Junibacken pasaku valstība

Šis ir Zviedrijas labākais bērnu muzejs, atpazīstams arī kā Astridas Lindgrēnes muzejs, kas atrodas Djurgården salā līdzās Vasa muzejam, tuvu Stokholmas centram. Visas aktivitātes notiek telpās. Junibacken ir bērnu literāro varoņu pasaku valstība: rotaļas Pepijas Garzeķes mājā Vistas kāja, tikšanās ar Emīlu, Alfonu Obergu, Karlsonu, trollīti Muminu, Ronju, brāļiem Lauvassirdīm, Petsonu un Findusu, un daudziem citiem A. Lindgrēnes un citu skandināvu autoru (piem., Tuves Jansones) grāmatu varoņiem. Tēli atdzīvojas, bērni rotaļājas, priecājas, trokšņo un smejas, sastopas ar grāmatās redzētiem pasaku tēliem un atklāj ko jaunu.
Pasaku laukums, fantastisks ceļojums pasaku vilcienā, bērnu teātra skatuve, izstādes, veikals ar rotaļlietām un bērnu grāmatām dažādās valodās un restorāns katru dienu pārsteidz ar jaunām un aizraujošām izklaidēm un pārsteigumiem, piedzīvojumiem un atrakcijām.

Ieejas maksa: bērniem līdz gada vecumam par brīvu, 2-15 gadus veciem bērniem – 110 SEK (ap 9 LVL), pieaugušajiem – 125 SEK (ap 10 LVL)

Darba laiks: pirmdienās slēgts, pārējās dienās plkst. 10.00-17.00

Interneta vietne: http://www.junibacken.se

Rotaļlietu muzejs

Vēl viena vieta, kurp doties kopā ar bērniem, ir rotaļlietu muzejs Leksaksmuseet. To varat uzskatīt par atrastu, ja Södermalm salā nonākat līdz Marietorget laukumam. Muzeja eksponāti izraisīs interesi visu vecumu bērniem, bet automašīnu un lidmašīnu modelīši varētu šķist interesanti arī ģimeņu galvām. Labā ziņa – muzejs ir atvērts ik dienas un bērniem līdz 7 gadu vecumam ieeja ir bez maksas. Arī pieaugušajiem cenas nav astronomiskas – 40 SEK (ap 3,5 LVL), bet līdz 18 gadu vecajiem tajā iespējams iekļūt par puscenu.

Dabra laiks: darbdienās plkst. 10.00-17.00, brīvdienās plkst. 11.00-16.00

Interneta vietne: http://www.leksaksmuseet.se/html/english.htm

Vasa – vecākais kuģis

Vasa ir pasaulē vienīgais saglabājies XVII gadsimta kuģis. Ir saglabājies vairāk nekā 95% tā oriģinālo daļu, un to rotā simtiem kokā grebtu skulptūru. Vasa ir unikāla mākslas vērtība un viens no slavenākajiem tūristu apskates objektiem Eiropā. Kuģis ir izstādīts Stokholmā tam īpaši izveidotā muzejā, kur iekārtotas arī deviņas ar to saistītas ekspozīcijas, ir veikals un augstas klases restorāns. Filmu par Vasa kuģi rāda ar subtitriem 16 valodās. Vasa muzejs ir visvairāk apmeklētais muzejs Skandināvijā. Ar Stokholmu ir vērts iepazīties kaut vai Vasa muzeja dēļ vien.

Ieejas maksa: pieaugušajiem – 110 SEK (ap 9 LVL), bērniem (0-18 gadi) par brīvu

Darba laiks: plkst. 10-17, trešdienās plkst. 10.00-20.00

Interneta vietne: http://vasamuseet.se

Skansen brīvdabas muzejs

Tieši Skansen, kas dibināts 1891. gadā, kļuva par paraugu Latvijas brīvdabas muzejam. Skansen vienkopus atrodas unikālas Zviedrijas kultūrvēsturiskas vērtības. Vairāk nekā 150 dažāda tipa celtnes no atšķirīgiem Zviedrijas reģioniem – nabadzīgo zaldātu mājas, darbnīcas un muižas pilis atspoguļo Zviedrijas dzīvi no XVI līdz XX gadsimta sākumam. Šeit ir arī zoodārzs, kurā mīt visi Zviedrijā sastopamie dzīvnieki. Muzejs atrodas Djurgården salā.

Ieejas maksa: bērniem līdz 5 gadiem par brīvu, 6-15 gadus veciem bērniem – 60 SEK (ap 5 LVL), pieaugušajiem – 100 SEK (ap 8 LVL)

Darba laiks: plkst. 10.00-19.00

Interneta vietne: http://www.skansen.se

Nobela muzejs

Radošā procesa kultūrvide ir Nobela prēmijas simtgadei veltītas iedvesmojošas izstādes nosaukums. Izstāde pievērš uzmanību videi, kādā tiek veikti nozīmīgi atklājumi, kā vislabāk veicināt radošo darbu. Uzzināsiet Nobela prēmijas vēsturi. Nepalaidiet garām radošo darbnīcu! Vai arī mirkli atpūtieties un kafejnīcā nobaudiet Nobela saldējumu ar tādu pašu garšu un izgatavotu pēc tādas pašas receptes kā tas, ko pasniedz Nobela prēmijas banketā.

Ieejas maksa: pieaugušajiem – 80 SEK (ap 6,50 LVL), bērniem (0-18gadi) par brīvu

Darba laiks: pirmdienās slēgts, citās dienās plkst. 11.00-17.00

Interneta vietne: http://www.nobelmuseum.se/

Tivoli Gröna Lund

Ja dosieties kopā ar bērniem vai arī pašam tīkams ir adrenalīns, ko sniedz atrakcijas, tad īstā vieta, ko apmeklēt, ir Tivoli Gröna Lund. Izklaides parks, kas ietver vairāk nekā 30 dažādus atrakciju veidus. Izklaides parkā iespējams apmeklēt arī deju nodarbības, koncertus un restorānu.

Ieejas maksa: 90 SEK (ap 7 LVL), bērniem līdz 7 gadiem par brīvu. Atsevišķi jāmaksā par atrakcijām

Darba laiks: pirms došanās ceļā pārbaudi!

Interneta vietne: http://www.gronalund.com

Pastaiga pa Stokholmas jumtiem

Jau kopš bērnības, lasot par Karlsonu, esi domājis kādudien doties uz Stokholmu, lai pastaigātos pa turienes jumtiem un censtos atrast viņa mājiņu? Šāda iespēja patiesi pastāv. Stokholmas jumtu tūre gida pavadībā ilgst apmēram pusotru stundu, notiek zviedru un angļu valodā. Maksā 525 SEK (~41 LVL).

Neuztraucies, visi drošības standarti tiek ievēroti atbilstoši ES un Zviedrijas likumiem. Lai piedalītos pastaigā pa jumtiem, tu nedrīksti būt īsāks par 150 cm un smagāks par 120 kg. Saņemt vairāk informācijas un veikt rezervēšanu iespējams šeit: http://www.upplevmer.se

Armijas muzejs

Kā liecina vēsture, zviedri savulaik bijuši itin kareivīga tauta. Armijas muzejā apkopota daudzo karu pieredze, tajā iespējams iegūt informāciju gan par vikingu karotājiem, gan mūsdienu Zviedrijas armijas bruņojumu. Visizdevīgākā diena muzeja apmeklējumam ir otrdiena, kad tas atvērts no 11 rītā līdz 20 vakarā.

Ieejas maksa: 80 SEK (gandrīz 6,5 lati)

Interneta vietne: http://www.sfhm.se/templates/pages/ArmeStandardPage____1069.aspx?epslanguage=SV

Tehnikas muzejs

Tajā pašā Östermalm rajonā, kur atrodams Armijas muzejs, meklējams arī Tehnikas muzejs jeb Tekniska Museet. Ekspozīcijas tajā regulāri mainās, tiek rīkotas tematiskas izstādes, taču droši varam sacīt – būs interesanti.

Ieejas maksa: pieaugušajiem – 120 SEK, bērniem līdz 6 gadu vecumam par brīvu

Darba laiks: darbdienās plkst. 10.00-17.00, brīvdienās plkst. 11.00-17.00

Interneta vietne: http://www.tekniskamuseet.se/1/start_en.html{jcomments on}

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *