Fanu kuģis veiksmīgi atgriezies Rīgā

Piepildīts līdz pēdējam, svētdien Rīgā ieradās Tallink kuģis Festival. Un kā tad ne, ja mājās tika nogādāti, vairāk nekā tūkstoš fani, kas klātienē vēroja Latvijas zaudējumu Norvēģijai. Mājup devās arī tie līdzjutēji, kuri Stokholmā bija ieradušies, lai izlasi atbalstītu piecās spēlēs.

Tas, ka lielākā daļa uz kuģu ir tieši hokeja fani, bija labi manāms. Tiesa gan, kad latviešu krodziņā spēlēja Mākoņstūmēji, dancotāju bija pamaz. Taču pret rītu no daudzām kajītēm skanēja dziesmas un dažādi saukļi. Žēl, ka tas tik labi skanēja jau pēc un arī pirms spēles, bet ne Globe arēnā… Jo pie apmēram 2500 lielā atbalstītāju pūļa, atbalsta skanējums bija niecīgāks, nekā tad, kad vismaz uz pusi mazākais norvēģu atbalstītāju pulks kliedza un dziedāja par savu izlasi.

Starp citu, pie arēnas varēja manīt, ka tie, kuri jau iepazinušies ar Stokholmas un čempionāta gaisotni, vēlīgi pamācīja tos, kas ieradās ar fanu kuģi. “Nekliedziet uz ielas. Te ir Zviedrija, nevis Latvija!” teica Caps jaunatbraucējiem. Un taisnība jau viņam arī bija. Tā ir Zviedrija, kurai patiesībā šis hokeja čempionāts un sabraukušie fani interesē visai maz.

Bet, atgriežoties par dzīvi uz kuģa, kuru praktiski bija okupējuši latvieši, jāteic, ka kopumā jau viss bija mierīgi. Tikai daži īpaši sagurušie un pārmēru uz krūts ņēmuši vienu vai otru nakti pavadīja, nevis saldi guļot savās kajītēs, bet karcerī. Un, kā stāsta paši tur paviesojušies, nekas labs jau tur nav bijis, un apsardze diezgan nepretimnākoša – vārdu vietā esot izvēlēta piparu gāze.

{jcomments on}

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *