Par sabiedrisko transportu hokeja galvaspilsētā maksāsim dārgi


Pēdējos gados jau esam krietni izlepuši, jo čempionātu organizētāji bija parūpējušies, lai hokeja biļete spēles dienā darbotos arī kā sabiedriskā transporta brīvbiļete. Taču šogad, šķiet, nekas tāds nenotiks. Nedz uz www.sportadraugiem.lv, nedz uz Latvijas Hokeja federācijas, nedz citu žurnālistu uzdotajiem jautājumiem par sabiedriskā transporta jautājumu, čempionāta orgkomiteja neatbildēja! Arīdzan Stokholmas latvieši nav dzirdējuši šādu informāciju, ka biļetes kalpos arī kā sabiedriskā transporta biļetes. Un tas vedina uz domām, ka šis gads cirtīs vēl lielāku finansiālo robu to līdzjutēju maciņos, kas dodas uz Stokholmu.

Stokholmā atradīsiet gan metro, gan piepilsētas vilcienus, kā arī autobusus un tramvajus. Visērtākais pārvietošanās līdzeklis ir metro, kas darbdienās kursē no plkst. 5 līdz plkst. 1, bet brīvdienās visu diennakti.

Pateicoties metro sistēmai, nebūs daudz vietu, uz kurieni aizbraukšana prasīs vairāk par pārdesmit minūtēm. Pazemes vilciens ir vērtējams kā numur viens arī tāpēc, ka piebrauc vistuvāk arēnai! Proti, lai tiktu uz turieni, vispirms atrodi metro Zaļo līniju T19. Tad izvēlies pareizo perona pusi, vadoties pēc gala pieturas nosaukuma, kas parādās, gaidot vilciena sastāvu. Arēnas gadījumā mūs interesē stacija Globen. Tā atrodama uz Zaļās metro līnijas T19, kuras gala pietura, virzienā no centra, ir Hagsätra. Te nu vietā piebilst, ka Zaļā līnija, gluži kā citas, kādā brīdī sadalās (ir gan T19, gan T18 , gan T17), tādēļ jābūt uzmanīgam.

Vecpilsētas metro pietura ir Gamla Stan, izklaides mekā SödermalmSkanstull vai Medborgarplatsen, centrālā stacija ar pilsētas galveno laukumu un iepirkšanās (tūristu) ielu – T-Centralen vai Sergels torg. Metro shēmu var aplūkot šeit.

Atceries – lai kādu sabiedrisko transportu lietotu, pietiek ar vienu biļeti. Biļete vienreizējam braucienam derīga stundu (šajā laikā pārsēsties var, cik vien tīk), un tā jānoskenē vai nu pie transporta līdzekļa vadītāja, vai pie īpašiem kontrolieriem pilsētas centra pieturās, vai pie ieejas metro. Ja izkāp no prāmja un izmanto autobusu nr. 1, kas nogādā līdz pašam centram, nekas cits neatliks kā pieturā par stundas biļeti izdot 36 SEK (ap 2,85 LVL).

Tomēr, pieņemot, ka braukāsi nedaudz vairāk, ieteicams būtu izvēlēties förköpsremsa – 16 kuponu strēmeli, kuru var izmantot ne tikai viena persona, bet daudzi. Šāda strēmele maksā 200 SEK (ap 16 LVL).

Bet, ja paredzēta kārtīga braukāšana ar pilsētas transportu un nevēlies lieki lauzīt galvu par biļešu iegādi, visizdevīgākā ir 24 stundu braukšanas biļete, kas maksā 115 SEK (ap 9 LVL), 72 stundu braukšanas biļete, kas maksā 230 SEK (ap 18 LVL), vai pat nedēļas karte par 300 SEK (ap 24 LVL). Tiesa, ja izvēlēsies dienas karti, tad par to jāsamaksā 20 SEK, kas netiek atgriezti. Biļetes ir nopērkamas un papildināmas gan avīžu kioskos, gan pie ieejas metro stacijās.

Bet, ja plānā ne tikai vizināšanās, bet arī muzeju apmeklējumi, tad, iespējams, labākais risinājums ir iegādāties Stockholm card, kas tās darbības laikā dod neierobežotu pārvietošanās brīvību ar sabiedrisko transportu, bezmaksas izbraucienu ar kuģīti, kā arī brīvu iekļūšanu vairāk nekā 80 pilsētas muzejos (tai skaitā Vāsa muzejā, Karaliskajā pilī un Brīvdabas muzejā). Pieaugušajiem tās cena 24 stundām ir 450 SEK (ap 35 LVL), 48 stundām – 625 SEK (ap 49 LVL), 72 stundām – 750 SEK (ap 58 LVL), bet 120 stundām – 950 SEK (ap 75 LVL).

Stockholm card iespējams laikus pasūtīt internetā www.visitstockholm.com vai arī nopirkt, uzmeklējot Pilsētas tūrisma informācijas centru iepretim centrālajai dzelzceļa stacijai.

{jcomments on}

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *