Prāga – laba alus galvaspilsēta

 

Kas tad ir Prāga bez alus? Čehija un, protams, Prāga ir slavena ar savu vietējo alu, tādēļ piedāvājam iepazīties ar tiem alutiņiem, kuru spečuki ir nodēvējuši par labiem un kuri būtu jānomēģina. Un arī daži praktiski padomi, kas jāņem vērā, vakarā doties uz kādu no Prāgas krodziņiem.

Gaume katram jau sava, bet apkopojot internetā pieejamos viedokļus, izveidoju čehu tradicionālo un labāko izlejamo alu sarakstu: Cerná hora, Chodovar, Herold, Nová Paka, Pernstejn Pardubice, Poutnik, Svijany, Vyskov, Zatec, Velke Brezno, Malý Rohozec. Potams, ka daļu no šiem alutiņiem nemaz nevar nopirkt katrā veikalā, bet pēc tiem jālūkojas krodziņos.

Tā kā čehi ir vareni alus mīļotāji, tad arī cenas miestiņam ir salīdzinoši pievilcīgas. Izdaudzinātais čehu alus maksā mazāk nekā tase kafijas vai tējas, tāpēc šoreiz nebūs jāraizējas par lielu naudas atstāšanu vietējos krodziņos. Cenas veikalos svārstās no 4 – 10 kronām (11-30 santīmu), taču cenai klāt jāpierēķina arī pudeles vai bundžas vērtība. Krodziņos, protams, cenas jau ir augstākas – labam un iecienītam miestiņam cena par krūku svārstīsies mūsu naudā ap latu, bet masveida – krietni lētāk.

Bet, uz kuriem krodziņiem tad doties? Te nu jāteic, ka laba alus baudīšanai nav nekāda sakara ar varonīgo kareivi Šveiku vai pseidotradicionālu iekārtojumu ar dzegužpulksteņiem, kokgrebumiem un čehu šlāgeriem. Mazliet tā kā ārpus centra, nomalē, ne pārāk smalkā rajonā atrodas alus pērle – krogs Zly Časy (Ļaunie laiki).Mazliet vairāk kā divdesmit alus krāni uz kuriem rotē mazo Čehijas aldaru labākie izstrādājumi.

Ja nu tomēr nav vēlme doties prom no apburošās Prāgas vecpilsētas, tad tieši centrā vislabāk pašu čehu darināto alu varēsiet izbaudīt:

Barácnická Rychta – pēc skata kā parasta, gadiem nostāvējusi ēka Prāgas vecpilsētā, taču diezko prestižs krodziņš – tīrs, patīkams interjers un viens no plašākajiem izlejamo alu klāstiem.. Tiesa, lai iegūtu labu galdiņu, turp jādodas laicīgi.

U Rudolfína – pavisam klasisks Čehu bārs vecpilsētas sirdī. Šajā bārā piedāvā tikai un vienīgi čehu uzkodas, aliņus un visu pārējo, kas raksturo Prāgu vai pašu Čehiju. Par apkalpošanu var nesūdzēties – bārmeņi un viesmīļi smaidīgi un izpalīdzīgi!

U Cerného Vola – šķiet, atrašanās vieta vien tā pati – Prāgas vecpilsētā. Šis bārs piedāvā pavisam svaigu, vēsu čehu alu kā arī šis nav tas bārs, kurš ik vakaru būs pārpildīts. Mēļo, ka šis bārs radies jau 1598.gadā un kopš tā laika neesot īpaši manījies.

U Templáre – šis bārs lepojas ar savām vilinošajām cenām, svaigo alu, kas iegūts ar visādām mūsdienīgajām tehnoloģijām un uzkodu piedāvājumu. Atrašanās vieta? – protams vecpilsēta.

Diemžēl, viss jau nav tik skaisti kā šķiet – Prāgā reti kurā bārā vai krodziņā pieņem kredīkartes, tapēc būs jāapbruņojas ar kādu saujiņu skaidras naudas.

Jāpiebilst, ka uz krodziņiem jādodas laicīgi – pieprasījums liels un vairums strādā vien līdz 23:00, taču paklīstot pa vecpilsētu, noteikti uzradīsies kāds diennakts bārs.

{jcomments on}

 

 

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *