Sabiedriskais transports Prāgā

Sabiedriskais transports Prāgā ir ātrs, ērts, tīrs un precīzs. Ja ceļojuma laiks ir jāizplāno pa minūtēm, to iepriekš var izdarīt internetā. Arī tad, ja hotelis atrodas tālu no centra, tas neatgādās nekādas neērtības, jo sabiedriskais transports ir labi organizēts.

Metro strādā no plkst.4.30 līdz 0.30, tramvaji un autobusi – līdz 0.00. – Sabiedriskā transporta biļetes ir derīgas braukšanai metro, tramvajā un autobusā, tās var nopirkt avīžu kioskos un metrostacijās. -Sabiedriskā transporta biļetes var izmantot visos sabiedriskā transporta veidos, un tās pieļauj pārsēšanos starp maršrutiem (no metro uz metro, no tramvaja uz tramvaju, u.t.t.) un transporta veidiem (no metro uz tramvaju, no tramvaja uz autobusu, u.t.t.) 30 minūšu laikā no reģistrācijas brīža īstermiņa braucienu biļetēm un 90 minūšu laikā – ilgtermiņa braucienu biļetēm. Biļetes ir derīgas arī nakts tramvajiem un autobusiem, un Petřín trošu ceļam.

30 minūšu biļetes (īstermiņa braucieni)

Pieaugušajiem: 24 CZK (ap 0,70 LVL)
B
ērniem no 15 līdz 18 gadiem un senioriem no 60 līdz 70 gadiem: 12 CZK (ap 0.35 LVL)

90 minūšu biļetes (ilgtermiņa braucieni)

Pieaugušajiem: 32 CZK (ap 0,90 LVL)
B
ērniem no 15 līdz 18 gadiem un senioriem no 60 līdz 70 gadiem: 16 CZK (ap 0,45 LVL)

Sabiedriskais transports darbojas uz godīguma sistēmas principiem, – tiek uzskatīts, ka Jums ir biļete. Visas biļetes ir jāreģistrē, kas nozīmē, ka tās ir jāievieto dzeltenā kompostierī tramvaju vai autobusu salonos, vai arī metro stacijās, kad tās pirmo reizi izmantojat. Biļetes nav nepieciešams atkārtoti reģistrēt pārsēžoties vai uzsākot jaunu braucienu biļetes derīguma termiņa laikā.

Biļešu inspektori, kurus var atpazīt pēc oficiālajiem žetoniem, regulāri pārbauda pasažierus un ir pilnvaroti pasažieri bez derīgas braukšanas biļetes sodīt ar naudas sodu līdz 950 CZK (ap 27 LVL) (kuru samazina līdz 700 CZK (ap 20 LVL), ja to apmaksā uz vietas). Ir arī 200 CZK (ap 6LVL) naudas sods, ko piemēro bagāžai bez biļetes.

Tūristi ir izslavēts kontrolieru upuris, jo daudzi tūristi nezina to, ka viņiem ir jāreģistrē biļeti.

Uz Tipsporta arēnu nokļūt var divos veidos – ar tramvaju vai metro. Ja izmantosiet tramvaju, tad izvēlieties 5, 12, 14, 15, 17 līdz pieturai Výstaviště, kas ir turpat pie pašas arēnas, bet ja izmantosiet metro, tad jāizvēlās C līnija līdz pieturai Nádraží Holešovice un tas ir aptuveni 10 minūšu gājiena attālumā no arēnas.

Drošvien ne jau tikai uz arēnu dosieties. Prāga ir jāredz, tāpēc visvieglākais veids kā to izdarīt, ir saplānot sabiedriskā transporta maršrutu.. To varat izdarīt paši un tas nemaz nav sarežģīti – lūk, šeit – http://www.dpp.cz/en/ , pašā lapas apakšā, plānojiet savu maršrutu krustus šķērsām precīzi pa minūtēm.

{jcomments on}

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *