Par Lielu Latviju!

Sveiciens visiem sporta draugiem Latvijas valsts dzimšanas dienā!

Gribētu novēlēt, lai mums katram Latvija būtu kaut kas labs un īpašs. Lai tā ir mūsu mājas un mēs tās mīlētu! Lai mēs spētu atdalīt šobrīd ne visai cienīto un godāto valsts varu no vārda Latvija. Jo mums Latvija ir tas, ar ko mēs lepojamies – ar mūsu sportistiem, ar augstiem sasniegumiem, un nevis premjera Valda Dombrovska sludinājumiem par pārvarēto krīzi un veiksmes stāstu.

Pavisam nesen biju kādā gudrā seminārā, kur gudri vīri stāstīja par Latviju. Jā, par mūsu valsti un to, kā to atpazīst pasaulē. Un visiem šiem gudrajiem kungiem nācās atzīt, ka tajā brīdī, kad Māris Štrombergs olimpiādē izcīnīja zeltu un volejbolisti Šmēdiņš un Pļaviņš tika pie bronzas medaļas, Latvijas sadaļas sociālajos tīklos un Latvijas Institūta mājaslapa burtiski uzsprāga no tā apmeklētāju daudzuma, kas gribēja uzzināt – kas tā par valstiņu, kurā mūžameža vidū tā atrodas! Lūk, tā! Neviens no politiķiem, kas dzīvo uz mūsu, nodokļu maksātāju naudas nespēj panākt tādu valsts atpazīstamību, kā to spēj mūsu sportisti! Turklāt tieši sportisti rada pozitīvu tēlu, un sportisti ir mūsu veiksmes stāsts, nevis uzrakstītās grāmatas, kas visai vāji ataino reālo situāciju valstī.

Jā, un lielākā daļa no šiem pašiem sportistiem saņem tik niecīgu valsts atbalstu, ka, salīdzinoši ar citām valstīm (ja salīdzinātu finansiālos ieguldījumus pret sportiskajiem sasniegumiem), spētu uzvarēt labi, ja velotūrē apkārt skolas stadionam, šļūkšanā pa bērnu slidkalniņiem (protams, tikai tur, kur tie vēl ir palikuši, vai, gatavojoties pašvaldību vēlēšanām, nule kā uzstādīti), vai dīķa hokejā disciplīnā izšļūc caur iesalušām niedrēm. Protams, lirika. Taču valsts ieguldījums Latvijas sportā proporcionāli valsts tēla atpazīstamībai pasaulē ir gaužām niecīgs. Ceru, ka tam klusībā piekrīt arī paši politiķi. Lai gan, ja jau viņi apšauba, ka Latvijā dzīvo nabadzīgi cilvēki, diezin vai viņi ir informēti, ka mūsu valstī ir daudz talantīgi sportisti.

Paldies brāļiem Dukuriem par fantastisko dāvanu mūsu valsts dzimšanas dienā! Paldies Dinamo Rīga par spēju pārtraukt zaudējumu sēriju un atgriezt ticību Latvijas hokeja fanos, paldies Kirovam Lipmanam par īsi pirms valsts svētkiem izdarīto dāvanu – pieteikumu Latvijai kopā ar Dāniju 2017. gadā organizēt Pasaules čempionātu hokejā. Paldies visiem sportistiem, kuru sasniegumi liek acīs sariesties asarām un būt lepniem par to, ka esam no Latvijas!

{jcomments on}

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *