Un tā mēs izbraukājam Minsku

 

Laikam jau tikai latviešu hokeja fani pat pēc zāģa spēj dziedādami doties mājup. Vismaz emocijas, kas valdīja pēc Dinamo Rīga izbraukuma spēles Minskā, tam bija kārtējais apliecinājums.

Atmosfēra

Kopumā Minskas arēnā bija vairāk nekā 300 Latvijas hokeja fanu. Starp citu, viņi ieradās ne tikai lielajos autobusos, bet arī vieglajās automašīnās, daži pat kājām (nav noslēpums, ka mūsu Dinamo fani mīt arī Minskā), citi atlidoja. Un, atbrauca jau ne tikai no Latvijas, bet arī no Maskavas. Bet atmosfēra Minskā, Dinamo Rīga fanu sektorā bija fantastiska. Pat omonieši, kas kā jau ierasts, apsargāja mūsējos, aizrādīja tikai dažiem līdzjutējiem, un tad aizrādījuma iemesls bija par kādu ne visai cenzēta vārda izsaukšanu. Bet ne jau visi spēj kontrolēt savas emocijas, ja mūsu hokejistu uzbrukums beidzas nevis ar gūtiem vārtiem, bet ar štangu.

Nezinu, kāda oma bija citiem pēc spēles, bet mūsējiem, ar kuriem braucām vienā autobusā, zaudējuma vilšanās pārgāja diezgan ātri (nav jau pareizi tā teikt, bet pie zaudējumiem jau esam pieraduši), un jau visai drīz autobusā gāja vaļā gan dziesmas, gan dejas, gan kopīgie atmiņu stāsti no dažādiem sporta izbraukumiem, un mūsu braucēju kompānija, ierodoties Latvijā, jau bija kā viena liela, draudzīga molekula.

Paldies mūsu šoferīšiem Varim un Gatim, kas mūs sveikus un veselus septiņu stundu (!) laikā atgādāja Rīgā no Minskas!

Minska

Šī otrajā pasaules karā nopostītā un vēlāk praktiski par jaunu uzceltā pilsētā atstāja ļoti labu iespaidu. Paldies mūsu gidei Marijai, kas ļāva mums iemīlēt šo pilsētu un valsti, un iepazīstināja mūs gan ar tās vēsturi, gan tagadni, gan dzeju, gan arī mūziku. Mazliet jau palika kauns, ka mēs par baltkrieviem zinām tik maz! Viņas stāstītajā bija tik daudz interesantu faktu par valsts rašanos un vēsturi( vai zinājāt, ka salīdzinoši nesen tagadējā Lietuvas galvaspilsēta Viļņa bija baltkrievu kultūras centrs?), viņa pieminēja tik daudz vēsturisku personāžu, kurus no skolas laika vēstures stundām jau bijām piemirsuši, un uzvārdus atcerējāmies varbūt vienīgi saistībā ar mūsu pašu slavenajām filmām par vella kalpiem.

Paši savām acīm redzējām, kā Minska gatavojas 2014. gada pasaules čempionātam hokejā. Tiek celtas jaunas viesnīcas, un uz lozungiem, kas ierobežo celtnes, jau redzamas čempionāta reklāmas! Lūk, tā, zviedriem derētu no tā pamācīties, jo, ja atceramies čempionātu Stokholmā šogad, tad tur pilsētā nebija ne mazākās miņas par šo nozīmīgo sporta pasākumu!

Un vēl, uzzinājām, ka minskiešiem vidējā alga ir apmēram 500 dolāri mēnesī, par komunālajiem maksājumiem jāmaksā vidēji 30-50 dolāri mēnesī, bet, ja ir vēlme iegādāties dzīvokli Minskā, tad cenas sākas no 1000 eiro kvadrātmetrā. Tiesa gan, tā arī netapa skaidrs, kurš to var atļauties. Bet fakts neapstrīdams – Minskā jaunceltņu ir daudz.

Jā, un ja ieiet Minskā pārtikas veikalos, tad jāsecina, ka cenas daudziem produktiem ir pat augstākas nekā pie mums, tā kā mīts par ārkārtējo Baltkrievijas lētumu ir tikai mīts. Dažas lietas gan ir lētākas – piemēram, cigaretes, šņabis un degviela. Bet, kā par nelaimi, tieši šīs mantas Eiropas Savienībā var ievest ļoti ierobežotā apjomā – divas paciņas cigarešu, vienu litru stiprā alkoholiskā dzēriena, degvielu – tik, cik bākā. Un mūsu cilvēki ir godīgi šajā ziņā.

Mīti un leģendas

Katrā fanu braucienā rodas dažādi mīti un leģendas. Arī šis brauciens, lai arī ļoti īss, nebija izņēmums. Par vienu leģendu varam arī pastāstīt. Vienam no līdzjutējiem tik ļoti iepatikās Baltkrievija, ka viņš bija nolēmis tur par varītēm palikt. Kās ir drošākais veids? Nokļūšana aiz restēm. Tā nu viņš pūlējās, lai tiktu vietējo likumsargu nagos par kādu nodarījumu. Te nu jāteic paldies mūsu viesnīcas personālam, kas nesteidzās saukt miliciju, bet sazinājās ar mums, kā rezultātā pārliecinājām fanu mierīgā ceļā, ka mājās dzīvošana ir pati labākā, par spīti Baltkrievijas skaistajām meitenēm un dažām lētajām lietām, un, bez asins izliešanas un citām nepatikšanām, līdzjutējs ir atbraucis mājās sveiks un vesels.

P.S. Citas bildes būs vēlāk{jcomments on}

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *