Biļešu cenas uz PČ hokejā Helsinkos

 

Lai gan pagājušajā gadā čempionāta organizatori Stokholmā dabūja pa mici, uzliekot neadekvāti augstas cenas spēļu biļetēm tomēr arī šogad nav priecīgu ziņu, ka biļetes Somijā, Hartwall arēnā būtu kļuvušas super truper lētas.

Šobrīd atsevišķi iegādājamas biļetes tikai uz vienu spēli – Latvija – Krievija 4 maijā. 1. kategorijas biļetes maksā 79 eiro, 2. kategorijas – 59 eiro, bet bērnu – 49 eiro. Pārējās iegādājamas komplektā kā dienas pakete. Piemēram, Latvija – Francija komplektā ar Austrija – Krievija maksā 1. kategorija 59 eiro, 2. kategorija 39 eiro, bērnu biļete – 24 eiro, kas ir vislētākie spēļu komplekti. Savukārt pārsvarā pārējiem spēļu komplektiem cena ir 89 eiro 1. kategorija un 69 eiro 2. kategorija. Vairāk informācijas šeit. Jāņem vērā, ka pie norādītajām cenām vēl japierēķina nodokļi un izdevumi par sūtīšanu, kas biļetes cenu sadārdzina vidēji par 10 procentiem.

Tad nu aktuāls jautājums – ko darīt? Pirkt tagad spēļu pakas, vai gaidīt, kad cenas kritīsies, vai arī sāks pārdot biļetes atsevišķi. Protams, pēc pagājušā gada sūrās pieredzes Stokholmā gribas visam atmest ar roku un paļauties un melnīgsnējiem biznesmeņiem, kas pie arēnām parasti tirgo biļetes. Bet ir arī daži bet…

Šoreiz varētu ieteikt iegādātie uzreiz biļetes uz pirmo spēli, t.i. Latvija – Krievija 4. maijā. Pirmkārt, jāņem vērā, ka tā ir mūsu pirmā spēle, un daudzi ieradīsies tieši pirms tās sākumā, un nebūs pietiekami daudz laika, lai atrastu visus biznesmeņus un atkostu labākās cenas. Otrkārt, jāņem vērā arī tas, ka Helsinki atrodas ģeogrāfiski tuvu otrajai lielākajai Krievijas federācijas pilsētai – Sanktpēterburgai, kura jau lepojas ar pieciem miljoniem iedzīvotāju. Protams, nedomāju, ka visi pieci miljoni tieši tajā laikā plēsīs uz Helsinkiem un par varītēm gribēs redzēt šo spēli! Bet… tieši tad Krievijā iekrīt lielās Bonifācija brīvdienas sakarā ar 1. maiju un 9. maiju, un daudzi aiz neko darīt tiešām aizbrauks uz Helsinkiem un tiešām aizies arī uz spēli. Neraustiet plecus – pēterburdziešiem aizbraukt uz Helsinkiem ir tieši tas pats, kas mums sestdienās doties uz lielveikalu pēc pārtikas.

Ar pārējo spēļu biļešu iegādi laikam jau var nesteigties. Tiesa gan, jau vasarā čempionāta orgkomitejas ģenerālsekretārs Mati Nurminens apgalvoja, ka biļetes pilnīgi noteikti lētākas nepaliks. Savukārt preses sekretāre Henna Mālmberga vel decembrī norādīja, ka, iespējams, biļetes uz kādu no Latvijas spēlēm varētu tikt tirgotas arī atsevišķi. Bet tā ir tikai iespēja, nevis garantija.

Ja runājam par biļešu pieejamību, tad šobrīd bažas sagādā tikai biļešu iegāde uz spēli Latvija – Vācija 11. maijā – tirdzniecībā pieejamās biļetes strauji tiek izpirktas. Muļķīgi būtu iedomāties, ka uz šo laiku Helsinkus apsēdīs miljoniem vāciešu. Nebūt ne. Problēma tā, ka spēle ir sestdienā, un pēcpusdienā mājinieki somi aizvadīs spēli ar Austriju. Protams, spēle varbūt arī nebūs pati interesantākā, tomēr pievilcīgās biļešu cenas un brīvdienas faktors mudina somus ar visām ģimenēm doties uz hokeju. Protams, ir diezgan lielas cerības, ka, sapriecājušies par Somijas izlases uzvaru pār Austriju, somi ar prieku atdāvinās otru biļeti latviešiem, bet paļauties uz to dzelžaini nevar.

{jcomments on}

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *