Šogad hokeja čempionāta talismans vairs nebūs HockeyBird

 

Ne viens vien fans pērn priekā saberzēja rokas: re, nopirkšu dusmīgo putnu jeb HockeyBird mantiņas, un būs miers no suvenīru pirkšanas uz diviem gadiem – kā nekā čempionāta rīkotāji zviedri un somi bija vienojušies, ka dusmīgie putni par hokeja čempionāta talismaniem kalpos divus gadus. Bet nekā! Šogad pa tribīnēm lēkās, meitenes aiz bizēm raustīs, bērneļus ķircinās un biedēs pilnīgi jauns ērms – lūsēns Icy jeb, latviski sakot, Aisijs.

Kāpēc tad tik ātri tika pateiktas ardievas dusmīgajam hokejputnam, kura mīkstā versija bērniem mājās itin labi kalpo kā futbola vai handbola bumba? Uz šo jautājumu nez kāpēc neviens nesteidz atbildēt. Čempionāta rīkotāji no Somijas teic, ka tas esot viņu zviedru kolēģu lēmums. Kā nekā, tieši viņi šogad ir galvenie čempionāta kūrētāji, jo Stokholmā notiks fināls, bet zviedri, kā jau ierasts, uz tiešiem jautājumiem atbild visai netieši. Un šī klusēšana liek domāt, ka lēmumam apakšā jau ir naudas lietas – vai nu pērn nopelnīts par maz, vai arī secināts, ka šogad andele neies no rokas, jo putnus visi sapirkušies jau pagājušogad.

Un, lūk, arī pilnīgi oficiālā versija par čempionāta talismanu. Bija skaidrs, ka par simbolu jākļūst kādam ziemeļu tautām raksturīgam zvēram, turklāt tādam, kas iepriekš vēl pa tribīnēm ar hokeja nūju rokā nav lēkājis. Tā nu čempionāta rīkotāji vienojās, ka 2013. gadā tas būs lūsis.

Ideju reālās skicēs un taustāmā materiālā īstenoja čempionāta oficiālais suvenīru piegādātājs – uzņēmums Neh. Savukārt lūšus, kurus redzēsim uzkurinām publiku Helsinku un Stokholmas hallēs, veidos šīs jomas profesionāļi ar ilggadēju pieredzi šajā arodā – Kanādas uzņēmums Mascottes. Viņi ne tikai radīs cilvēka izmēra lelles Aisijus, bet arī deleģēs cilvēkus, kuri, tērpušies zilajos kostīmos, mudinās skatītājus uz aktīvāku līdzi jušanu arēnās. Jāteic, kanādieši šo lietu pieprot, jo čempionāta talismani kļuva mīļi un pamanāmi tieši tad, kad kanādieši iejutās zvēru ādās. Atceramies taču jestro govi Kūliju Šveicē, draisko palaidni dinozauriņu Urmelu Vācijā un nebēdnīgo pelēci vilku Gūliju Slovākijā? Arī tie bija kanādieši…

Bet kā tad plēsīgais meža zvērs tika pie sava vārda? Izrādās, ziemeļvalstīs bijis izsludināts konkurss, un dučiem cilvēki domājuši, kā tad lūsēnu nosaukt. Pats atraktīvākais no visiem piedāvājumiem bija Aisijs jeb Icy. Lai nu tā būtu. Labā ziņa ir tā, ka kaislīgo čempionātu apmeklētāju kolekciju maijā papildinās vēl viens jauns radījums. {jcomments on}

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *