Mūsu soms Jekimovs: Esmu ļoti apmierināts ar dzīvi Somijā

Latvijas izlases uzbrucējs Roberts Jekimovs jau vairākas sezonas aizvada Somijā – pēdējās divas Lapenrantas komandā SaiPa, bet iepriekš – Joensuu komandā Jokipojat. Mūsu soms par dzīvi Ziemeļu valstī ir ļoti apmierināts, un cer, ka arī Latvijas izlases faniem čempionāts Helsinkos patiešām ies pie sirds, jo tie noteikti būs hokeja svētki.

Pa šo ilgo laiku esmu iepazinis Somiju un somus, un man somi ļoti patīk – viņi ir vienkārši un draudzīgi cilvēki,” telefonsarunā www.sportadraugiem.lv stāsta hokejists, piebilstot, ka šo gadu laikā viņam ir radušies daudz draugu – gan hokeja sabiedrībā, gan arī ārpus tās. Viņaprāt, lielu lomu spēlē arī Somijas sakārtotība, līdz ar to vietējie cilvēki ir dzīvespriecīgi, un lietas uztver daudz mierīgāk. “Somi visu izplāno līdz pēdējam sīkumam. Esmu ļoti apmierināts ar dzīvi Somijā,” piebilst Jekimovs.

Somi ir arī ļoti labi hokeja fani. “Viņi jūt līdzi savai komandai. Ne tik aktīvi kā latvieši. Par mūsu faniem varu vien teikt, ka tādu fanu nav nekur pasaulē!” uzskata hokejists, piebilstot, ka lieliskā atmosfēra, kāda bija olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā Rīgā šā gada februārī, vēl joprojām palikusi labā atmiņā. “Tādus hokeja svētkus nekur neesmu redzējis!” atmiņās kavējas Jekimovs. Taču arī somi ir lieliski līdzjutēji un labprāt seko līdzi savām komandām, taču dara to daudz mierīgāk, ne tik emocionāli kā latvieši. Piemēram, Helsinkos hokeja atmosfēra esot patiešām lieliska. Tieši tādēļ Roberts arī domā, ka čempionāta laikā visā pilsētā valdīs svētku gaisotne.

Vaicāts, kas noteikti hokeja līdzjutējiem būtu jāizbauda Somijā, Roberts, brīdi padomājis, teic: “Daba! Ir jāizbrauc ārpus Helsinkiem un jāredz skaistā Somijas daba un jāizbauda miers, klusums un svaigais gaiss. Tas ir lielākais Somijas pluss”.

Par Helsinkiem gan Jekimovs daudz pastāstīt nevar: “Ja čempionāts būtu Lapenrantā, tad varētu dot ļoti daudz padomus, ko šeit redzēt, bet Helsinkus tik labi nezinu. Ko tad mēs redzam – arēnas. Laika apskatīt pilsētas jau nav tik daudz,” atklāj Latvijas izlases uzbrucējs.

{jcomments on}

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *