Ja paskatās uz to visu no gaišās puses

 

Skarbi. Bēdīgi. Skumji… Tā varētu arī turpināt šo sarakstu, kas visnotaļ precīzi raksturo, kā šobrīd Helsinkos jūtas Latvijas izlases līdzjutēji. It sevišķi tie, kuri atbraukuši tikai šodien. Vai arī tie, kuri jau devušies mājas, tā arī nesagaidot nevienu Latvijas hokeja izlases uzvaru.

Bet, protams, uz to visu var paskatīties arī savādāk. Pirmkārt, Latvijas izlases dalību Soču olimpiskajās spēlēs jau neviens vēl nav atcēlis. Otrkārt, vēl jau priekšā četras spēles. Treškārt, ja nu tiešām nākamgad Pasaules čempionātā Baltkrievijā neieradīsies tās izlases, kuras jau šobrīd deklarē, ka boikotēs (lasi – ASV, Kanāda, Zviedrija), tad kaut vai biznesa nolūkos Latviju no augstākās divīzijas neviens neizmetīs. Ceturtkārt, pat, ja arī izmetīs, tad būs iespēja faniem apskatīt jaunas zemes – piemēram, Japānā iedzert sakē un uzēst suši, vai arī Ungārijā iefanot par vīnu, termālajiem baseiniem un palinku. Piektkārt, iespējams pie šāda razklada Latvija varētu iegūt tiesības organizēt Pasaules čempionātu jau krietni agrāk, nekā 2017 .gadā, un, iespējams, atkal jau kopā ar Dāniju.

Tas tā, protams. Varētu teikt, joks. Taču līdzjutēju sejas patiešām ir izstiepušās garas, un arīdzan pilsētā šobrīd klusi. Vismaz Latvijas karogi apkārt neplīvo. Savu daļu jau vainojams arī nogurums. Galu galā esam taču vēl vēsturiski pieraduši, ka tikai trīs spēlēs latviešu tūkstoši atbalsta izlasi, bet te kvalifikācija vēl pat nav pusē.

Rīt brīvdiena. Faniem. Cerams, arī hokejistiem šis būs laiks, kad sapurināties un tomēr pierādīt, ka Latvijā hokejs neiet uz grunti.

Tas par bēdīgo. Par priecīgo – izskatās, ka pagaidām lielas likstas latviešu hokeja fanus nav piemeklējušas. Dažs labs gan sūkstās, ka striptīzbāros cenas esot pārāk augstas, bet citi kreņķējas, ka sāk palikt bail skatīties bankas kontā, vai mīnusi jau nav pārāk lieli. Patiešām Helsinkos nauda kūst. Jo 7 eiro par 0,4 glāzi alus un 5 eiro par burgerīti nu nemaz nav maz. Turklāt, pamatīgi taču fani patērējās arī Helsinku Baltos Kreklos, pārsitot visus Pete Pub ienākumu rekordus.

{jcomments on}

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *