Kā 9. maija naktī kļuvām par bomžiem

Laikam nekad dzīvē tik ļoti nefanošu par Krievijas hokeja izlasi, kā šovakar spēlē pret Austriju! Jo tikai Krievijas uzvara vairs šķir Latvijas izlasi no nākamā gada čempionāta Minskā! Taču, kā jau ierasts atkal jau ne tik daudz par sportiskajiem rezultātiem, cik par fanu dzīvi.

Vienmēr pierasts, ka rakstu par citu līdzjutēju piedzīvoto, bet šoreiz uzrakstīšu par personiskajiem piedzīvojumiem, kas ir gana smieklīgi, lai kļūtu zināmi plašākam lokam.

9.maijs, pusdienas laiks. Jāpārvācas uz jaunu mītnes vietu – dzīvokli Helsinkos. Paredzētajā laikā aizcilpoju uz dzelzceļa staciju pēc atslēgām, lai tiktu jaunajā mājā, kur gaida veļasmašīna, plīts… Vārdu sakot – paradīze. Jo beidzot taps uztaisīts silts ēdiens un izmazgātas arī drēbes. Nu nav Helsinki iepirkšanās paradīze, lai katru pārdienu iegādātu jaunas ūziņas vai T-kreklu. Tā nu pirmais darbs ir piepildīt veļasmašīnu ar drēbēm. Bet, tāda neraža, veļasmašīna mazliet padūc, un tad sāk mirgot poga ar baisu uzrakstu service. Veļa paliek nemazgāta, jo dzīvokļu īres ofiss ir ciet. Bet sirdi mierina doma, ka nākamā ir darba diena.

Dzīvoklī tiešām iekārtojamies, bet drīz jau jābrauc uz spēli Latvija – Slovākija. Tā nu steigšus jaunā paradīze jāpamet.

Par spēles rezultātiem jau atkal nerakstīšu – tos visi zina, ne jau katru gadu izdodas pieveikt slovākus. Prieki ir tik lieli, ka tie ik pa brīdi jādala ar mājās palicējiem pa tālruni, kā arī skaļi jākliedz un jāvicina karogi. Visa balss un spēki patiešām atdoti spēlei, pavadīts bariņš ar mājās braucējiem, un dodamies uz dzīvokli, kurā gaida pārtika. Bet, nonākot tieši pie dzīvokļa durvīm nepatīkams secinājums – atslēgu nav! Paliek vien divi varianti – vai nu tās palikušas dzīvoklī, vai arī kādā no vārtu gūšanas brīžiem izkritušas kaut kur arēnā. Taču naktī to neizdodas noskaidrot, un nākas vien lūgt palīdzību līdzjutējiem, lai izmitina divus bomžus. Palīdzība atrodas – milzīgs paldies Jānim (Agrim), Marekam, Laurim un Co par izmitināšanu leģendārajā 905. numurā! Atcerēšos līdz mūža galam!

Nākamais rīts sākas ar došanos uz dzīvokļu īres ofisu. Kāds vīrieša gabals vārdā Vasīlijs, uzzinājis, ka meitenēm ir veselas divas problēmas – nozaudētas dzīvokļa atslēgas un salūzusi veļamašīna, smagi nopūšas, paņem rezerveas atslēgas un dodas mums līdzi uz dzīvokli. Atveram durvis, un, kā jau varēja nojaust, no atslēgām tur ne vēsts. Tikmēr jau esam sazinājušies ar Hartwall Areena, kas saka, ka tādas atslēgas tiešām ir atradušās, un var doties tām pakaļ. Prieks ir milzīgs, jo sods par pazaudētām atslēgām ir 500 eiro, bet par durvju atvēršanu jāmaksā 50 eiro. Žēl naudas, protams. Tādēļ seko piedāvājums Vasīlijam, vai viņš gadījumā nevēlas iedzert, jo žēlās nopūtas no viņa puses liecina, ka puisim kaut kas nav kārtībā ar veselību. Viņš, protams, neatsaka (paldies Raitim un Janekam par humāno palīdzību alkohola piegādē). Un tā es dodos uz Hartwall Areenu, bet otra meitene paliek dzīvokli par glāzīšu piepildītāju, lai gaidītu meistaru, kas salabos veļasmašīnu.

Arēnā ātri vien atrodu pazaudēto mantu ofisu, un ātri vien atgūstu pazaudētās atslēgas. Tikmēr dzīvoklī ir ieradies meistars, lai labotu veļasmašīnu. Izspaidījis visas pogas, viņš skeptiski savelk seju, ka nu būs nepatikšanas, un tehnika jāved uz servisa centru. Un tad netīšām uzgūla uz veļasmašīnas vāka, un… mašīna sāka dūkt un strādāt! Visa vaina bija neaiztaisītā vākā!

Vasīlijam šis piedzīvojums beidzās daudz labāk nekā mums. Veselību viņš bja tik ļoti uzlabojis, ka ielāps izrādījās daudz lielāks par caurumu. Kā rezultātā viņš izstāstīja daudzas interesantas lietas iz savas bērnības (izrādās, Pērnavā kopa ar Kovaļčuku esot trenējies futbolu, un vai tad mēs nezinot, ka Kovaļčuks patiesībā ir futbolists), kā arī, saprazdams, ka strādāšana vairs nebūs, sazinājās ar priekšniecību un bija gatavs aiziet no darba. Pēc tam gan Vasīliju vēl satikām – izrādījās, priekšniece viņa izgājienus bija piemirsusi, un atstājusi darbā. Un arī par mūsu soda naudu visi laimīgi bija piemirsuši.

{jcomments on}

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *