Baltkrievija apdrošinās pret PČ atcelšanas un boikota riskiem

Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko izdevis rīkojumu slēgt apdrošināšanas līgumu par iespējamo zaudējumu segšanu, ja tiks atcelts, boikotēts vai arī mainīts norises laiks PČ hokejā, kas plānots 2014. gada maijā Minskā. Ukazs parakstīts 2013. gada 13. Septembrī Minskā, raksta TUT.BY.

Tādējādi, ja kaut kādi riski apdraudēts čempionāta norisi Minskā, tad iespējamie zaudējumi, kurus varētu ciest čempionāta orgkomiteja, IIHF un starptautiskā mārketinga firma Infront Sports & Media AG, tiks apdrošināti.

Jau kopš 2009. gada, kad IIHF uzticēja čempionāta organizēšanu Baltkrievijai, izskan mudināji to aizliegt, pārcelt vai boikotēt. Taču līdz šim IIHF nostāja bijusi stingra – nevajag jaukt sportu ar politiku! Taču pagājušajā nedēļā Eiropas Parlaments nāca klajā ar rezolūciju, mudinot IIHF atcelt čempionāta norisi Baltkrievijā, atsaucoties uz politiskajiem aspektiem, kā, piemēram, cilvēktiesību pārkāpumiem un vārda brīvības ierobežojumiem.

Paredzēts, ka čempionāts sāksies 2014. gada 9. maijā un ilgs līdz 25. maijam. Orgkomiteja cer sagaidīt ap 200 000 viesu. Plānots, ka hokeja biļetes būs vienlaikus arī iebraukšanas vīza, un šobrīd tiek strādāts, la arī sabiedriskais transports faniem būtu par brīvu. {jcomments on}

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *