Paldies mūsu basketbolistiem par finālturnīru!

Tā lamuvārdu tirāde, kas nāca pār Latvijas basketbola izlases galvu pēc zaudējuma Beļģijas izlasei Eiropas čempionāta finālturnīrā dažādās interneta vietnēs (paldies tolerantaiem sportadraugiem.lv lasītājiem, kas negatīvās emocijas gan patur pie sevis), tādējādi laupot mūsējiem vismaz teorētiskās iespējas turnīru turpināt, liek nokaunēties. Jā, varbūt gaidījām no vīriem vairāk, jā, varbūt ticējām brīnumam, ka varam būt Eiropas labāko astoņniekā. Taču jāatceras arī tas, ka pie TV ekrāna sēžot, dzerot alu un piegraužot čipšus, viss izskatās daudz savādāk, nekā spēlējot laukumā.

Galu galā, kāpēc vienmēr raugāmies uz visu tik negatīvi? Tā vietā, lai priecātos, ka pēc 12 gadu pārtraukuma bija iespēja cīnīties otrajā kārtā, mēs visu pozitīvo (lasi – četras uzvaras) aizmēžam kā ar slotu. Žēl, ka tā. Laikam jau piemirsies, kā pirms četriem gadiem Gdaņskā mūsu stāri, kas startēja ar devīzi Tagad vai nekad vienkārši nesmuki palaida garām iespēju doties uz Bidgosču. Laikam aizmirstam, ka pirms diviem gadiem Šauļos nebija nevienas uzvaras. Toties tad emociju vilnis bija daudz pozitīvāks, jo bija redzams izlases potenciāls. Tagad ir izlase, ir komanda. Jā, nepaveicās, bet tas nudien nav iemesls, lai aplietu dubļiem mūsu spēlētājus. Musējie ir pelnījuši pateicību! 

Kopumā vērtējot šis, 2013. gads ir īstens basketbola gads. Mazliet pietrūka U20 līdz zeltam, mazliet nepaveicās, un U18 netika pie bronzas. Jā, nepaveicās, un iet Latvijai secen piedalīties Pasaules čempionātā Spānijā nākamgad. Bet jāpriecājas par to, ka ir potenciāls, nākamā paaudze aug, un nākamais Eiropas čempionāts basketbolā jau var būt daudz veiksmīgāks.

Nepārmetīsim izlasei, rādīsim arī savu līdzjutēja stabilo attieksmi – spēt atbalstīt komandu gan veiksmēs, gan neveiksmēs. Un tad jau arī viss notiks!

Par lielu Latviju un nākamajām uzvarām nākamajos turnīros!

{jcomments on}

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *