Praktiska informācija Dinamo faniem par Pēterburgu

Nu jau pavisam drīz uz Sanktpēterburgu dosies Dinamo Rīga fani, no kuriem lielākā daļa iegādājusies par akcijas cenām biļetes uz Lux Express autobusu. Lai fani justos droši un lieki netērētu naudu, lūk, arī praktiska informācija, kas noderēs.

Nauda

Pirms dodaties ceļā, vislabāk jau laikus Latvijā iepirkt Krievijas rubļus. Ja ar latiem dodaties uz Krieviju, tad var rasties problēmas ar maiņu. Proti, latus nemaina visos valūtas punktos, un dažviet kurss ir ļoti neizdevīgs. Cita iespēja – līdzi ņemt eiro vai dolārus. Bet arī tad jārēķinās, ka būs jāmaksā bankas komisija, un galu galā kurss vairs nebūs tik pievilcīgs. Jāatceras, ka bez skaidras naudas Sanktpēterburgā neiztikt. Protams, vēl jau ir arī kredītkartes. Taču, izņemot skaidru naudu no bankomātiem, atkal jau jāmaksā visnotaļ iespaidīga komisija. Piemēram, reiz, izņemot tikai 2000 rubļu, komisijas maksājumos samaksāju apmēram 7 latus.

Dokumenti

Pirms doties ceļā, noteikti pārliecinaties, ka līdzi ir pase ar vīzu. Uz robežas nāksies aizpildīt speciālu imigrācijas karti (tādēļ noteikti līdzi jābūt pildspalvai), kuras viena daļa paliks ronbežkontroles punktā iebraucot, otra – pašam. Šis ir ļoti svarīgs dokuments, kuru nedrīkst pazaudēt! Ja dzīvotjat viesnīcā, tad jālūdz, lai imigrācijas kartē ieraksta informāciju par dzīves vietu. Ja dzīvojat privāti un uzturaties valstī vismaz trīs darba dienas, tad jādodas ar mājas saimnieku uz policiju, un tur jāreģistrē dzīves vieta. Ja iebraucat sestdien un jau svētdien dodaties mājās, tad par dzīves vietas atzīmi īsti nav jāsatraucas.

Krievijā milicijai ir tiesības jebkurā brīdī apstādināt uz ielas un peprasīt personu apliecinošu dokumentu. Ja tāda nav līdz, tad var nākties dažas stundas pavadīt iecirknī.

Transports

Lux Express un Simple Express autobusi pienāk Baltijas stacijā. Tas ir gandrīz centrs, tomēr ērtībai, lai dotos tālāk, vislabāk izmantot metro. Turpat Baltijas stacijā ir arī metro, sarkanā līnija. Visnotaļ ērti, lai nokļūtu jebkurā vietā dažu desmitu minūšu laikā.

Metro stacijā ir jānopērk metro žetonis. Viens maksā 28 rubļus. Ja ir 100 rubļu naudas zīme, tad var izmantot speciālus aparātus – iemaksājot 100 rubļus, saņem trīs žetonus, un vēl atlikumu. Viens žetons nodrošina vienu braucienu – tas ir, pat ja jāpārsēžas 3 reizes, vairāk žetonus nevajadzēs izmantot, ja nu vienīgi gadījumā, ja izejat ārpus metro stacijas. Pa zaķi braukt nudien nav iesakāms, jo pie katras ieejas dežūrē likumsargi.

Arēna

Spēle notiks Ledovyi dvorec. Visērtāk tur nokļūt ar metro – oranžā līnija, pietura Prospekt Bolschevikov.

Biļete uz spēli latviešu fanu sketorā maksā 300 rubļu. Lai iegādātos biļeti, jāuzrāda pase, protams, ja vien vēlaties būt kopā ar latviešiem. Jāatceras, ka pēc spēles nevarēs uzreiz pamest arēnu – drošības sargi, pārsvarā Omon, rūpēsies, lai nenotiktu kāda sadursme starp SKA un Dinamo faniem. Lai gan, cik pieredze rāda, mums ar pēterburdziešiem ir ļoti labas attiecības, un līdz šim nekādi konflikti nav bijuši. Tieši otrādi – vienmēr bijusi ļoti jauka un draudzīga atmosfēra.

Papildus jautājumiem

Laikā no ceturtdienas līdz pirmdienas rītam Sanktpēterburgā būs sazvanāms arī Travel Art pārstāvis – tālr. +79215547610 (Ludmila vai Anastasija). Droši zvaniet – jebkura praktiska informācija jebkurā laikā!


 

{jcomments on}

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *