Aviva stadionā skan “Latvija” un “Sarauj!”

„Noskaņojums ļoti labs. Malači, vietējie latvieši, bija paņēmuši līdzi bungas. Man jau šķita, ka vismaz pirmajā puslaikā Latvijas futbola fani dominēja,” tā 15. novembra vēlā vakarā, pēc draudzības spēles futbolā Īrija – Latvija teica izlases ilggadējs un uzticīgs līdzjutējs Māris Visočanskis. Un kā gan ne, ja jau pat futbola skatītāji pie TV ekrāniem pamanīja, ka vienmēr dziedošā zaļā armija jeb īru līdzjutēji klusē, un milzīgajā Aviva stadionā Dublinā skan tikai „Latvija!” un „Sarauj!”

Cik tad kopumā bija mūsu līdzjutēju? Tur versijas dalās. Māris, kurš atbalstīja mūsējos apakšējās tribīnēs, uzskata ka bija daži simti. Portāla baltic-ireland.ie redaktore Laima Ozola, ņemot talkā matemātiskus aprēķinus, pauž, ka varēja būt pat tūkstotis. „Ja mums bija atvēlētas 3000 vietas, tad kāda trešā daļa biļešu bija izpirktas,” uzskata Ozola.

Tātad – apmēram tūkstotis pret vismaz 40 000 īru. Un dominēja tieši Latvijas līdzjutēji vismaz līdz 50. Spēles minūtei. Tad, kad Latvijas izlases vārtos bumba trāpīja jau trešo reizi, tad gan iniciatīvu pārņēma īri, kuri atcerējās, ka māk arī dziedāt. „Forši. Neskatoties uz rezultātu, mēs nofanojāmies līki!” tā teic buņģieris Imants Mālmanis.

Pēc spēles futbolisti nāca pateikties līdzjutējiem, un Valērijs Šabala un Artis Lazdiņš faniem atdeva savus kreklus. Zināms, ka Šabalas krekls lido uz Latviju, bet Lazdiņa – paliek Īrijā.

„Mani pārsteidz īru pasīvums. Kad pirms septiņiem gadiem biju uz izlases spēli Ziemeļīrijā, tur bija pilnīgi cita atmosfēra – viņi visu laiku dziedāja,” mazliet vīlies ir Visočanskis.

Jā, piektā spēle ar Īrijas valstsvienību, piektais zaudējums Un arī šoreiz Īrijas vārtos bumbu raidīt neizdevās ne reizi.

 

„Spēlētāji šobrīd var novērtēt, vai viņi vēlas sasniegt kaut ko savā dzīvē un nopelnīt labus līgumus ārzemēs. Tamdēļ nepieciešams līdzvērtīgi sacensties šādā līmenī. Ja šodien tiek zaudētas divcīņas, tad nākotnē to nepieciešams uzlabot. Arī pie spēles ātruma nepieciešams strādāt daudz, jāsaprot, kāds šeit ir spēles līmenis. Īrijas valstsvienība šovakar parādīja, ka var skriet visas 90 minūtes. Mēs varējām šodien ielaist mazāk vārtu, sekmīgāk nospēlēt pie stūra sitieniem un pieļaut mazāk kļūdu,” tā pēc spēles preses konferencē izteicās Latvijas valstsvienības galvenais treneris Marians Pahars.

Foto: baltic-ireland.ie {jcomments on}

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *