Baltkrievijā dzērājšoferiem atņem mašīnas

Baltkrievijā šā gada novembrī spēkā stājies likums, kas paredz konfiscēt automašīnas tiem autovadītājiem, kuri alkohola reibumā sēdušies pie sava spēkrata stūres. Bargā kārtība paredz sodu piemērot arīdzan ārzemju autovadītājiem. Un tas nozīmē, ka par PČ hokejā laikā Minskā pie stūres nedrīkstēs sēsties arī iereibuši Latvijas hokeja valstsvienības fani.

Tiesa gan, auto tiks atņemts tikai tad, ja autovadītājs alkohola reibumā pieķerts braucam jau otro reizi. Taču jāņem vērā tas, ka bargie likumi attieksies gan uz ārzemniekiem, gan arī automašīnu reālajiem īpašniekiem, ja ar spēkratu būs izdomājis pavizināties iereibis draugs vai rads.

Jaunie noteikumi paredz bargus sodus autovadītājiem, kuri alkohola reibumā pārkāpuši ceļu satiksmes noteikumus. Ja pieķer pie stūres reibumā, sods var sasniegt pat apmēram 700 latus. Bet, ja, piemēram, autovadītāja vainas dēļ guvis smagus ievainojumus vai gājis bojā kāds cilvēks, dzērājšoferis var tikt sodīts ar brīvības atņemšanu no sešiem mēnešiem līdz septiņiem gadiem. Savukārt, ja bojāgājuši divi vai vairāk cilvēku, tad sods ir brīvības atņemšana no četriem līdz 10 gadiem.

Jāpiebilst, ka Baltkrievijā aktīvi diskutē par pieļaujamās alkohola koncentrācijas asinīs normas samazinājumu no 0,3 promilēm līdz 0,15. Un tas nozīmē, ka pat pēc izdzertas glāzes alus pie stūres sēsties vairs nedrīkst – pilnīgi pietiks, ja apturēs divi miliči, un no sava auto jau var atvadīties, kā arī palikt bez visnotaļ iespaidīgas naudas summas.

{jcomments on}

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *